Kazatel #1: Předehra pro mrtvé

Originální název: Priest

Comics Centrum - 2004
ISBN: 80-903213-6-4

Comics Centrum (2004) 80-903213-6-4 186

Vlak se s duněním řítí prérií. Lokomotiva vyfukuje páru a strojvůdce pohání topiče k rychlejšímu přikládání a sám upřeně sleduje trať před sebou. Zatím v posledním vagónu skřípe zamčená truhla pod údery čehosi, co se dobývá ven. Na sedadlech v první třídě doprovází skupina Pinkertonových detektivů vězně s kápí na hlavě a vše z kouta vagónu sleduje potulný kazatel Ivan Isaacs. Jeho svatá mise je jasná: očistit svět od služebníků padlého anděla Temozarely a i od něj samého. Nedělá to jen tak pro potěšení, jeho cílem je získat zpět svou duši.Kazatel je první pohled na u nás dosud neznámý svět asijského, v tomto případě konkrétně jihokorejského comicsu. Jeho autor, scénárista i kreslíř v jedné osobě, Min-Woo Hyung je poměrně zdařilým poutníkem na cestě, kterou již před ním vyšlapal Mike Mignola se svým Hellboyem. Kombinuje pro nás vcelku známé reálie, s vlastními variacemi na téma, jak by také například mohl vypadat Divoký Západ. Pomocí velice osobitého výtvarného stylu vypráví akční příběh s hororovou zápletkou a přivádí k nám zajímavou postavu prokletého kněze, který se snaží bojovat s různými démony a nejvíce ze všeho s těmi, které má sám v sobě. (Založil/a: gargoil)

Min-Woo Hyung Min-Woo Hyung
*14.04.1974

vladislaus
  18. 5. 2013, 11:38
Přečteno za půl hodiny. Psáno pro ty, kteří moc nečtou, ale i těm kniha nic nedá. Takže kromě autora asi nenajde obdivovatele.