Kůstek 2: Oči bouře

Originální název: Bone 3: Eyes of the Storm

Crew - 2011
ISBN: 978-80-7449-045-3

Crew (2011) 978-80-7449-045-3 184

Kůstka a Thorn pronásledují zlověstné sny. Sny o dracích a postavách v kápi. A v temnotě lesů se shromažďují davy krysáků a chystají se zaútočit. Bouře, Moby Dick, velký drak a Pán kobylek... ti všichni na vás čekají v druhé kůstkovské knize. Odhalují se prastará tajemství, nebezpečí, které obklopuje vesnici, začíná nabývat konkrétních obrysů a všechno se připravuje na nadcházejí konflikt.
Jeff Smith v další knize ze série Kůstek opět dokazuje, že si zasluhuje každou z cen, kterou za svou práci dostal. I tady dokonale mixuje humor, akci, napětí a emoce. (Založil/a: matrosh)

Desmond
  26. 9. 2013, 18:29
Dávám o hvězdičku méně než u prvního dílu, a to jen z toho důvodu, že ubylo humoru (Podfa se Švandou mohli dostat více prostoru). A také zápletka okolo Trnky, babičky a draků není na poli fantasy literatury nijak originální. I přesto jsem se ale nadále skvěle bavil.
bublynka22
  2. 4. 2012, 10:54
První díl jsem sháněla tak zoufale, že mi ho kamarádka půjčila z Ostravské knihovny. Druhý díl už mi přinesla dobrovolně jako milé překvapení a musím říct, že to stálo za to. Je to tak do údolí se snáší stín a figurky v šachovém poli se dávají do pohybu. I když se některé události daly předpokládat jiné vás úplně překvapí a tak bych jen hladově podotkla, že by mi ale vůbec nevadilo, kdyby byl o něco delší....
matrosh
  18. 6. 2011, 10:53
druhý díl kůstka je jako splněný sen. příběh značně potemněl a jeho atmosféra je tentokrát dechberoucí už napoprvé a úplně mě vtáhla. jako doprovod ke čtění doporučuju soundtrack s prvního dílu pána prstenů.