Bije ve mně cizí srdce

Bije ve mně cizí srdce

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-249-1057-4

Ikar (2008) 978-80-249-1057-4 152

Aline, od dětství ohrožená dědičnou srdeční chorobou, se snaží žít stejně jako její vrstevníci. Od třinácti absolvuje pravidelné kontroly na specializované klinice v Paříži a zvrat přichází před Vánoci 2005, v jejích devatenácti letech. Dva následující měsíce, kdy se v jednu chvíli ocitá na hranici života a smrti a prodělá transplantaci, jsou osou jejího vyprávění, do něhož vstupují i vzpomínky z minulosti. (Založil/a: Luczynka)

Mashinca
  17. 7. 2013, 12:20
Titul knihy me zaujal a těšila jsem se na příběh člověka, který něco takového zažil. Bohužel jsem to nezvládla dočíst. Kniha je psaná hrozně nezáživně, teda aspoň prvních cca 70 stránek, které jsem dala :-) Několikrát za sebou tam hlavní hrdinka popisuje jak jí je špatně a jak se to snaží tajit před rodinou a to pořád dokola, až to začne nudit... Nic víc jsem se z knihy vlastně nedozvěděla, protože jsem nevydržela čekat na nějaký zlom.
Mach
  22. 5. 2012, 20:18
Kniha se mi nelíbila ,nezajímavá......Podle popisu se mi to zdálo fajn,ale nemohla jsem ji dočíst ,protože nemám ráda napsané knihy v první osobě,jako deník....Velké zklamání