Šifra Givenchy

Originální název: The Givenchy Code

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7341-985-1

BB art (2007) 978-80-7341-985-1 290

Každý máme svoje slabosti. Studentka matematiky a historie Melanie Prescottová miluje boty od špičkových návrhářů a spletité šifry. Když jí neznámý, vysoký a hrůzu nahánějící muž v parku předá kódovanou zprávu, Melanii napadne, že si kamarádi z ní tropí žerty. Melanie kódovanou zprávu hravě rozluští a zjistí, že jí někdo poslal vzkaz Žij nebo zemři. Velmi rychle se však přesvědčí, že se nejedná o žert a že ji někdo zatáhl do reálné verze známé internetové hry. Od této chvíle čtenář s napjatým dechem sleduje, zda její mimořádné znalosti a dovednost luštit šifry a pomoc bývalého příslušníka námořní pěchoty Strykera budou stačit na to, aby odhalila všechny nápovědy a dospěla na konec hry dřív, než ji tajemný Lynx zabije.
(anotace na přebalu knihy) (Založil/a: artemis64)

-M
  19. 7. 2013, 15:43
Na tuhle knížku jsem narazila v knihovně a asi bych si ji nepůjčila, kdybych neviděla, že patří do edice Class, se kterou mám jen dobré zkušenosti. Hodně jsem se obávala, co mě v knížce čeká, podle popisu jsem si mohla domýšlet cokoli a překvapila mě, avšak příjemně. Četla se hodně dobře, psaná výborně, jen mě možná trochu mrzel konec, který mohl být ještě trochu víc zapletený. Jinak knížka výborná.