Jak naučit svého psa fyziku

Argo - 2011
ISBN: 978-80-7363-360-8

Argo (2011) 978-80-7363-360-8 248
Dokořán (2011)

Chad Orzel, profesor fyziky, blogger a pejskař, s humorem a lehkostí vysvětluje svému psovi i lidským čtenářům klíčové otázky spojené s kvantovou mechanikou. Mnoho lidí už někdy slyšelo o slavné Schrödingerově kočce, ale Chad Orzel a jeho fenka Emmy vás přesvědčí, že kvantová fyzika se týká především psů a jejich výsostných zájmů. Emmy je totiž zvídavý pes a velice ji zajímá, jak využít principů kvantového světa k praktickým účelům. Bombarduje proto svého pána dotazy jako Můžu s pomocí kvantového tunelování projít plotem k sousedům a chytat tam králíky? Nedala by se kvantová teleportace využít k tomu, abych chytila veverku dřív, než stihne vyšplhat moc vysoko? A kde vlastně jsou ty možné vesmíry, v nichž Chad pravidelně upouští na zem maso? (Založil/a: Matylda)

#fyzika

paja777
  21. 3. 2014, 9:47
Skvělá po všech stránkách. Velmi srozumitelné příklady, vtipná, milá. Řadím ji mezi nejlepší (ne-li na úplný vrchol) populárně-naučné knihy z oblasti fyziky, které jsem zatím četla.