Umění vládnout

Umění vládnout

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1253-7

Fragment (2011) 978-80-253-1253-7 112

Pohled Tomia Okamury, známého česko-japonského podnikatele na naši zemi, na politiku, slušnost, pravdu a třeba i práci. (Založil/a: eliahska)

snedy
  20. 1. 2014, 20:54
Zjednodušující, stereotypizující a s odstupem dvou let i otevřeně pravdu nemluvící knížka od člověka, který sice není ani politik, ani ekonom, ale píše knížky o vládnutí, kde představuje svůj ekonomický program, ale i koncepci energetiky, školství, ekologie nebo toho, jak má fungovat společnost. A během toho mu nedělá problémy odsuzovat vědce a odborníky v oboru a urážet je a na stejné stránce si stejnými odborníky zaštiťovat vlastní teorie, občas být trošku infantilní, v jednotlivých kapitolách si odporovat, zakládat celé kapitoly na chybných tvrzeních nebo jasně odpovídat na otázky, o kterých se vede už pár desítek let vzrušená vědecká debata mezi psychology.
dalimoni
  28. 9. 2011, 12:04
Pana Okamuru mám celkem rád, s jeho názory se v hodně případech ztotožňuji, i když ne ve všech. Četl jsem dost kritik z médii na tuto knihu a nedivím se, protože potrefená husa..., některých lidí (politiků, novinářů....) se názory pana Okamury musely určitě dotknout, ale naštěstí žijeme v demokracii a za názory nemůžeme být stíháni. Některé myšlenky jsou podnětné, jiné naivní, respektive uvést některé myšlenky do reálného života mi připadá dosti obtížné ne-li nereálné, i když musím přiznat, že některé nápady pana Okamury jsou opravdu zajímavé a kdyby se zavedly do reálného života, tak by to prospělo většině. Je pravda, že pan Okamura je mediální člověk (vyjadřuje se prakticky ke všemu) a podle některých názorů si chystá půdu pro politickou kariéru. Určitě bych mu to nezazlíval, pokud umí PR využít, proč ne, pokud by vstoupil do politiky a podařilo se mu prosadit třeba jen 30% myšlenek, které v této knize nastiňuje, tak by to bylo jenom dobře.
tomdra
  27. 3. 2012, 17:22
Tomia Okamuru mám rád a proto jsem si přečetl jeho knihu Umění vládnout i když mě politika moc nezajímá. Kniha byla docela zajímavá a dozvěděl jsem se hodně věcí o politice. Doporučoval bych všem tu knihu přečíst. Třeba by se pak něco změnilo.
Michaela90CZ
  7. 11. 2012, 18:06
Copak o to, Tomio píše celkem dobře a zajímavě. V knize se zabývá problémy ve společnosti, politikou apod. v rámci ČR. Ale cítím z té knihy nějak moc populismu a za to ztrhávám hvězdu.
Leafbower
  9. 10. 2011, 11:47
Nemůžu říct, že to je kniha, ke které bych se chtěl někdy vracet, ale na druhou stranu nebylo ani na škodu si jí přečíst. Jasně z ní sice čiší snaha o co nejlepší obraz T. Okamury před veřejností a je určitě součástí PR, o kterém se navíc ve svých knihách T. Okamura rád zmiňuje. Navíc už na začátku knihy se zmiňuje o tom, že do politiky vstoupit nehodlá, ale celá kniha je naopak o tom, jak by v politice postupoval... Ale s tím je potřeba tu knihu brát. Je lepší, když dopředu dá vědět, o co usiluje, narozdíl od spousty lidí (politiků), kteří se na veřejnosti objevují a nikdo u nich nemá ani ponětí, jaký je jejich cíl.
Obecně se shoduji s Dalimoniho názorem, že některé myšleny jsou podnětné a jiné až naivní . Ovšem v řadě případů jsem si po přečtení Okamurova náhledu také na různé věci poupravil názor. Obecně se také shoduji s jeho pojetím.