Konec experimentu

Konec experimentu

Podtitul: přestavba a pád komunismu v Československu

Scriptorium - 2011
ISBN: 978-80-87271-31-5

Scriptorium (2011) 978-80-87271-31-5 243

Kniha analyzuje změny v české společnosti v době „přestavby“ a pádu komunismu v Československu v druhé polovině 80. let 20. století. Na základě dobových dokumentů. Společenství socialistických zemí bylo v ekonomické defenzivě, docházely mu síly. V Moskvě nastupuje Michail Gorbačov. Občané se měli zapojovat do správy svých zemí, diktatura komunistické strany měla povolit. V tu chvíli se projevila bezradnost mocenských struktur. Požadavky „nového“ Kremlu nejsou v Praze vítány. (Založil/a: Milan Keršláger)

Dadzi
  28. 10. 2013, 11:34
Velice kvalitní studie o přestavbě, charakteru režimu a vlivech, které k pádu režimu vedly. Moc lepších prací nevzniklo, nebo alespoň já o nich nevím. Ideální literatura pro psaní diplomek a bakalářek (důvod, proč jsem knihu četl). Pullmann čerpá v podstatě jen z primárních zdrojů, což je v textu dobře viditelné a kvalitu to jen podporuje, nic méně čtivost se někdy brutálně vytrácí a udržet pozornost třeba při čtení 40-ti stránek najednou, je vlastně nemožné,...