Spisy 2: Měsíční močál - příběhy a sny z let 1921-1925

Spisy 2: Měsíční močál - příběhy a sny z let 1921-1925

Plus - 2011
ISBN: 978-80-259-0093-2

Plus (2011) 978-80-259-0093-2 320

V druhém svazku Lovecraftových sebraných spisů sledujeme pozoruhodný vývoj génia fantastické literatury. Lovecraft pro sebe objevuje kouzlo zapomenutých měst, očarovaných pradávným kouzlem, kouzlo zaniklých civilizací stihnutých kletbou bohů starších než svět. Zároveň autor kolem čtenáře stále jemněji osnuje síť strachu ve skvělých povídkách, jako např. Hudba Ericha Zanna, Ohař či Krysy ve zdech. (Založil/a: Johny van M.)

Lecter
  5. 11. 2015, 17:13
Za mě jednoznačně Číhající děs.Další povídky,které se mi líbily nejvíc Krysy ve zdech,Vyvrženec a Hudba Ericha Zanna.Ovšem i krátká Ex oblivione(Z říše zapomnění je zajímavá.Vypravěč najednou vstoupí přímo do vás.Pěkné,mrazivé počtení.
NIPPON
  8. 12. 2012, 15:27
Byl jsem zvědavý, jak obstojí Lovecraft ve srovnání s E. A. Poem. Lovecraftovy povídky se mi zdály temnější než Poeovy. Na druhou stranu povídky od Poea se mi zdály, co se týče námětů, rozmanitější. I tak je ale tato sbírka vynikající. Doporučuji všem, kteří mají rádi hororovou literaturu.
Pan T
  21. 9. 2016, 20:43
V prvním svazku se Lovecraft teprve rozehříval, ale v tomto už probleskují kvality génia žánru. Hlavně povídky Vyvrženec, Reanimátor, a Krysy ve zdech, mě dokázali spolehlivě přikovat do křesla pod bezpečný kužel světla lampy na čtení, a sem tam se ohlédnout přes rameno jestli se mi náhodou něco nepojmenovatelného nešklebí za zády.
Methat
  22. 3. 2016, 22:23
Áno, majster už pomaly vystrkuje rožky, každá jeho ďalšia poviedka je lepšia, príbeh je ucelenejší a niekam smeruje. Už to nie je len akési snenie v mlhovitej krajine, ktorá aj čitateľa uspáva a po prečítaní sa cíti ako keby prežil sen spolu s autorom, Lovecraft sa venuje jednej téme, ktorá dáva zmysel. Zo začiatku sú poviedky ešte podľa snov, takže tie ma moc nebavili - začalo ma to baviť od poviedky Hudba Ericha Zanna, ďalej Herbert West - reanimátor a už to išlo. Lavína sa začala nabaľovať. Veľmi ma zaujali dve poviedky (Děs redhookské čtvrti a On), ktoré napísal autor v jeho dvojročnom pobyte v New Yorku. Je z nich cítiť novú atmosféru a nechuť z veľkomesta. Ak si túto zbierku dnes prečítate, možno vás už poviedky ničím novým neprekvapia, pretože sú takmer storočné, no je fajn, že aj dnes vychádzajú takéto raritné kúsky, z ktorých cítiť históriu a začiatok jedného významného autora.
mia.wallace
  21. 6. 2011, 4:58
na túto knihu sa veľmi veľmi teším! keď som v kníhkupectve náhodne objavila prvý zväzok tohoto súborného vydania, bola som mimoriadne potešená, keďže Lovecraft je môj milovaný autor, na ktorého nedám dopustiť :) napriek tomu som sa stále nedostala k úplne všetkým jeho poviedkam a prácam, preto vydávanie týchto spisov maximálne oceňujem! :)