Oběd v Paříži

Oběd v Paříži Originální název: Lunch in Paris: A Love Story, with Recipes

Motto - 2011
ISBN: 978-80-7246-557-6

Motto (2011) 978-80-7246-557-6 336

Jakmile mladá Američanka vložila do úst první sousto šťavnatého bifteku provoněného pepřovou omáčkou, rozhodla se hodit všechno za hlavu a začít nový život v nejromantičtějším městě na světě, po boku „mimozemšťana“ s podivným jménem. Elizabeth se přestěhuje do Gwendalovy pařížské garsonky v „drsné“ čtvrti a je vržena do světa rušných tržnic pod širým nebem i elegantních bister. Učí se kuchat svou první rybu (s malou pomocí Jane Austenové) a tišit stesk po domově (za asistence čokoládového koláče). Zakouká se i do místního řezníka (jenž se nebezpečně podobá Mattu Dillonovi). Hrdinka zjišťuje, že čím hlouběji proniká do francouzské kuchyně, tím více před ní začíná sama Paříž odkrývat svá tajemství. Dospívá k poznání, že francouzská kultura se podobá dobře dozrálému sýru – člověk vidí jen svrchní kůrku, dokud se neprořízne k lahodně pikantnímu vnitřku.

Kniha je okořeněná recepty na vybrané lahůdky, jakými jsou letní ratatouille, tatarák z mečouna, kachní prsíčka s ostružinami, jehněčí na pomeranči a badyánu, či čokoládové koláčky. (Založil/a: Eloush)

Elizabeth Bard Elizabeth Bard

MargarethMatthews
  31. 7. 2012, 12:50
Recepty jsou skvělé, ale od takové knihy jsem očekávala trošku více. Každopádně nelze říct, že by pro mě byla zklamáním nebo ztrátou času. Hodí se dokonale k příjemně strávenému odpoledne ve francouzském bistru.
zarran
  13. 12. 2013, 18:26
Nenechte se odradit první větou, kniha není typické ženské romantické čtení (i když místy jí jde i tohle). Také jsem čekala malinko něco jiného, ale četla se dobře, děj plyne a některé autorčiny myšlenky se mi moc líbily (například při srovnávání amerického a francouzského způsobu myšlení). Naopak něco mi přišlo nedotažené a občas mě mátly nejasnosti v čase.
Souhrn - milá kniha, se kterou se můžete zasnít a i si chutně uvařit. Doporučuji.