Originální název: Alibi

Ikar - 2016
ISBN: 978-80-249-3072-5

Ikar (2016) 978-80-249-3072-5 464
Ikar (2008) 978-80-249-1163-2 463

Letní atmosféru Charlestonu rozvíří vražda vlivného obchodníka s realitami Lute Pettijohna. Případ se stává velkou příležitostí pro ctižádostivého žalobce Hammonda Crosse, neboť mu otevírá cestu do křesla okresního státního zástupce. Ovšem jenom tehdy, pokud případ vyhraje. Brzy se ukazuje, že lidí, kteří si přáli vidět Pettijohna mrtvého, je víc. Když se hlavní podezřelou stane žena, jež skrývá tajemství, které by mohlo otřást Hammondovou kariérou, osobním životem i prominentním postavením, klade si Hammond otázku, zda se nestal obětí machinací, aby posloužil jako alibi. (Založil/a: Martina)

Kulekunka
  1. 8. 2012, 0:50
Alibi je knížka přesně v žánru typickém pro Brownovou - detektivka s kriminální zápletkou, ale v obalu romantického obalu. Klasický román zavánějící červenou knihovnou, ideální pro ženy a dívky, čte se jedním dechem.
MiriamBlahova
  18. 5. 2016, 8:31
Jedna z knih Brownové, která mě bohužel neoslovila. Doufala jsem, že se děj rozběhne, začne být zajímavějším a konečně mě vtáhne svým příběhem... min. do 110 strany čtete "obšírný popis" jednotlivých postav. K tomu ani jedna z postav mi není sympatická! Vražda je rozebíraná ze všech stran a přitom se stejně nic moc nedozvíte (spíše NIC než MOC... takové tlachání o všem a ničem zároveň). Za mě: podruhé už rozhodně NE!
mysinecka86
  8. 5. 2013, 13:24
Vynikající knížka, opět výborně napsaná detektivka, ještě v žádné mě hlavní hrdinové tak nevytáčeli a nebyli mi víc protivní než v této knize.