Zabíječ zombií

Zabíječ zombií
Originální název: Zombieslayer

Polaris - 2011

Polaris (2011)

Trpasličí trolobijce Gotrek a jeho lidský společník Felix Jaeger míří vstříc novému dobrodružství. Na útěku před temnými silami nekromanta Heinricha Kemmlera se uchýlí do blízkého hradu, kde musí čelit útoku oživlých mrtvol. Ty hrad oblehnou a další se valí jako vlna za vlnou. V čele s nemrtvým šampionem Krellem se snaží ztéct hradby. Obráncům brzy začnou docházet zásoby a stejně rychle se šíří beznaděj; začínají slyšet děsivý šepot a ve snech je sužují noční můry. Podezíravost a paranoia zachvátí hrad jako mor a začíná být zřejmé, že dlouho už vzdorovat nemohou. Situaci mohou zvrátit pouze Gotrek s Felixem. (Založil/a: VeronikaV)

RajAthen
  18. 2. 2012, 23:09
Zatím poslední a asi také nejlepší počin Natahana Longa jako životopisce Gotrekových dobrodružství. Což bylo zvláště potřeba po nepovedené přechozí knize, která by navíc bez tohoto dílu pozbyla jakéhokoli konce. Je však pravdou, že životaschopnost našeho hrdiny začíná být až absurdně natahována a je smutné, že jeho vlastní fanoušci mu přejí slavný konec, snad se ho (literárně) dožije.
Mr.Corpse
  24. 3. 2013, 21:37
Pokud jde o celou 12-ti dílnou sérii, tak jsem moc spokojenej, že jsem si jí přečetl a jsem i vlastníkem všech svazků. Dlouho jsem váhal s koupí prvního sílu, avšak hned po jeho přečtení se tyto knížky objevily mezi mými nejoblíbenějšími. Po všech dílech mohu jen doporučit :)
norek
  30. 12. 2011, 12:43
Longův přístup k příběhu mi prostě nesedí. Celé se to odhrává příliž rychle a zběsile. Felixe, Gotreka a ostatní zahání do situací, které v rámci žánru hraničí s absurditou. To se netýká pouze této knihy, ale všech titulů které pan Long napsal. To vše bych byl schopen odpustit, ale to co provedl se Snorrim Nosohryzem to se odpustit nedá.