Originální název: White Hot

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2489-2

Ikar (2014) 978-80-249-2489-2 440
Ikar (2006) 80-249-0817-4 438

Otázky pracovních podmínek, rodinný spor, vražda a vášeň vzplanou v městečku Destiny v Louisianě bílým žárem, když se Sayre Lynchová vrátí po deseti letech domů, na pohřeb svého bratra Dannyho. Od rodiny se dozví, že Danny spáchal sebevraždu, ale po znepokojivém setkání na hřbitově a podivném rozhovoru se zástupcem šerifa začne Sayre tušit, že ve hře je něco víc. Černá ovce rodiny, z níž se stala sanfranciská návrhářka interiérů, tedy zůstane ve městě, aby zjistila, co se v posledních dnech bratrova života skutečně odehrálo. Opět se přitom střetne se svým otcem Huffem Hoylem, vlivným majitelem slévárny, která v městečku představuje největší zdroj pracovních míst a tvrdého vykořisťování. Sayre se musí postavit i svému bezohlednému, samolibému bratru Chrisovi, který je Huffovým předpokládaným dědicem, a stane se první ženou, která se kdy odvážila proniknout do pekelné výhně slévárny, z níž plyne veškerý rodinný majetek. Na každém kroku se přitom střetává s Huffovým přitažlivým právníkem Beckem Merchantem, neodolatelným navzdory tomu, že představuje všechno, čím Sayre pohrdá. (Založil/a: Martina)

chrispe
  7. 11. 2012, 13:58
Myslela jsem, že mám ten příběh od začátku prokouklý a ono to tak nebylo. Nebo ne úplně. Ta kniha má vlastně dvě zápletky. Jedna je odkrývání skutečností jedné podivné smrti a druhá je čekání na chvíli, kdy na to dva hlavní hrdinové vlítnou - protože vášeň! Příběh nebyl vůbec špatný, možná bych jen řekla, že na konci trochu už moc překombinovaný a možná ne úplně dotažený.