Nádherná temnota

Nádherná temnota Originální název: Beautiful Darkness

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3060-3

Knižní klub (2011) 978-80-242-3060-3 480

Lena a Ethan přežili den, kterého se obávali celé měsíce – Leniny šestnácté narozeniny -, ale stálo je to hodně. Po smrti svého strýce, kterou si klade za vinu, je Lena sklíčená a ztracená a Ethan jí zjevně nedokáže nijak pomoci. Dívka se od něj začíná odtahovat a vrhá se po hlavě do nebezpečí, zatímco Ethan, který stále ještě nechápe, co se to s ním o Leniných šestnáctých narozeninách stalo, se pohrouží do studia zaklínačů a do výzkumu, který prováděla jeho matka, aby našel způsob, jak Lenu zachránit, než bude příliš pozdě. Jenže jakmile někdo vstoupí do světa zaklínačů, není cesty zpátky, a některá tajemství, která Ethan odhalí, ohrozí jeho i jeho blízké mnohem víc, než si vůbec dokáže představit. (Založil/a: Sija)

Kami Garcia Kami Garcia
*1972

Margaret Stohl Margaret Stohl
*1967

Celupka
  13. 12. 2012, 21:40
Z prvního dílu jsem byla naprosto nadšená, ze druhého už ne. Je zde málo akce, děj se vleče, a i přesto mě to bavilo. Kvalit prvního dílu však zdaleka nedosahuje.
trynitrix
  9. 8. 2012, 10:29
No nevím jak začít pořád mě nenadchla jako jiný fantasy je tady jen 50% akce teoreticky všechno tady plyne tak jednoduše co se týká příběhu. Ale co se týká postav líbil se mi vyvíjející vztah mezi Ethanem a Liv škoda že to nedopadlo byla bych radši než kdyby byl s Lenou (ale tak to hold mělo být) :-D v tomhle díle z Leny byla pěkná naivka pipina jedna :-D ale jak tomu dal konec vše se vysvětlilo a největší pecka Link ale to už si nechám pro sebe :-D třetí poslední díl bude velice zajímavý snad přidají na akčnosti.
kiky
  2. 3. 2013, 18:28
Po přečtení prvního dílu, který se mi moc líbil, jsem si hned chtěla přečíst i ten druhý. Ten mě ale zklamal :(. Je to strašně zdlouhavé a dějově se tam nic moc neděje. Ovšem nemůžu to moc hodnotit jelikož jsem knížku ani nedočetla, vzdala sem to lehce po pulce.
Ginnevra
  10. 11. 2011, 17:32
Ani tentokrát kniha nezklamala... Spíš opět příjemně překvapila.
Normálně ve chvíli, kdy jednu knihu přečtu, okamžitě začínám číst druhou... bez pauzy, ale tato kniha pro mě byla přesně ten typ, kdy si po jejím přečtení musím oddechnout a počkat, až budu připravená číst něco jiného.
Vzath Zaklínačky Leny a Smrtelníka Ethana se zajímavě zamotává a chvílemi i pokračuje špatným směrem, takovým, kdy si nejste jisti, jestli se ještě zvládne stočit na správnou cestu.
Objevují se nové - kladné i záporné - postavy a někdy také postavy, které nejsou takové, jaké se na první pohled zdají být.
Táké nahlédnete do ještě tajemnějšího světa než v prvním díle, seznámíte se (tak jako hrdinové příběhu) s jejich novými nadpřirozenými schopnostmi. Především ale bude číst napínavý a strhující příběh plný tajemna, lásky a nelehkého rozhodování!