Originální název: Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige

Meander - 2016
ISBN: 978-80-87596-07-4

Meander (2016) 978-80-87596-07-4 88
Meander (2005) 80-86283-39-9 88

Malý Nils Holgersson se vrací! Téměř po půlstoletí, v upravené verzi a v novém překladu Dagmar Hartlové. Dobrodružství zlobivého Nilse, kterého skřítkové za trest zakleli v malého palečka, a který uteče z domu na hřbetě housera Martina si můžeme vychutnat jak v poutavém vyprávění slavné švédské spisovatelky, tak ve vtipných ilustracích vynikajícího malíře Jiřího Sopka, jehož nejzamilovanější knížkou Nils Holgersson v dětství byl. Selma Lagerlöfová, oblíbená spisovatelka a nositelka Nobelovy ceny za literaturu, se rozhodla napsat švédským školákům takovou učebnici vlastivědy a zeměpisu, která by byla napínavým příběhem, který děti přečtou jedním dechem, a zároveň by jim řekla co nejvíc o lidech a zemi, v níž žijí. A že podivuhodné putování mrňouse Nilse s hejnem divokých husí krásnou švédskou přírodou až do Laponska čtou děti na celém světě dodnes, je důkazem mistrovství velké spisovatelky, jejíž hluboký cit pro přírodu i lidi, kteří v ní žijí, zůstává zdrojem inspirace i v naší době, kdy je stále naléhavější chovat se k životnímu prostředí ohleduplně. (Založil/a: ssuva)

wroclav
  10. 12. 2015, 15:44
Tohle mě fakt naštvalo. Z mojí nejoblíbenější dětské knížky - té co má lišáka, orla, čápa.. na obale zbylo pouze torzo. Toto není nový překlad - to je úplně jiná knížka. vydání z roku 1967 má 438 stran, tady tento překladatelský paskvil 88. Co se asi tak může stát, když se vynechají 3/4 obsahu.