Tommy a spol.

Tommy a spol. Originální název: Tommy and Co

Práce - 1970

Práce (1970) 142
Ottovo nakladatelství (1912) 251

Populární anglický humorista líčí ve spádné expozici úsměvného románu, jak dvanáctiletá opuštěná dívka Tommy, vydávající se za chlapce a vystupující dosud v cirkuse, přijímá místo služebné a později "žurnalistky" u stárnoucíhožurnalisty, který "má v úmyslu založit si vlastní časopis". Tento sen se mu po mnoha úsměvných příhodách splní, když v adopci opuštěné dívky nalézá obměnu citu k zemřelé dcerce stejného jména a když s pomocí mladého přítele,adoptované dcery a několika dalších přátel vytvoří vydavatelskou společnost, jejíž hybnou silou se Tommy stává. (Založil/a: parallelka)

lusk_lusk
  9. 11. 2012, 22:03
Nijak zvlášť poutavé, ale na druhou stranu ani nudné povídky, které na sebe navazují a nabalují na dějovou linku příhody dalších postav, které tak postupně lépe a lépe poznáváme. Díky ústřední postavě "Queer Tommy" a další osobnostem kolem Londýnské bohémy dostaneme v útlé knížečce přiměřenou dávku velmi jemného anglického humoru a navíc si můžeme uvědomit určité společenské a dějinné souvislosti vycházející z reálií té doby(typuji na poslední dvě dekády 19. století). Prostě lehké čtivo na podzimní odpoledne...
huttershofen
  31. 1. 2013, 15:13
Jerome K. je můj oblíbenec, ale je pravdou, že konkrétně tahle kniha ve mně mnoho zážitků nezanechala. Doporučil bych od něj jiné, ačkoliv špatná není, ale skvělá také ne.