Originální název: Arizona Ames

Návrat - 1993

Návrat (1993)
Novina (1935)

Starý traper Cappy Tanner se na podzim, jako každý rok vrací do své chaty, v kotlině Tonto,Arizona. Při návštěvě přátel Amesových se dozví, že jejich dcera Nesta má před svatbou se Samem Playfordem. Její bratr dvojče Rich Ames je znepokojen, protože Nesta flirtovala s Lee Tateem. Nečekané komplikace vyřeší zastřelením Tatea a je donucen opustit Tonto a stane se známým Arizonským Amesem. (Založil/a: Francoa)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Francoa
  17. 3. 2013, 12:52
Kniha Arizonský Ames je stejná jako většina Greyovek,nádherná příroda,vystižené charaktery postav a stupňující se napětí a přesto je trochu jiná.Styl psaní je stejný,tak že se dá lehce poznat,že autorem je Grey,ale jelikož Rich Ames po zastřelení šerifa Stringera a hlavně Lee Tatea,který by zase mohl mít špatný vliv na jeho sestru Nestu.Tímto činem zachránil manželství Nesty a Sama Playforda.Je nucen opustit kraj Tonta v Arizoně.Jeho střelecké umění a smysl pro spravedlnost určuje jeho další životní dráhu.Nikde nevydrží dlouho a putuje v různých státech od ranče k ranči.Dostane se i mezi zloděje koní a zase vše správně vyřeší.Nakonec po 13 letech putování skončí ve státě Colorádo v Bouřném údolí,kde konečně najde děvče podobné v lesčem jeho sestře Nestě.Konec je stejný jako ve většině westernů Zane Greye a s podobně napsaným příběhem jsem se v jiných westernech jiných autorů westernů nesetkal a to jsem jich dříve přečetl habaděj.Je zajímavé,že Grey v příběhu ve zkratce zmíní knihy Do posledního muže,Doupě uchvatitelů a Divý plamen. Kniha Arizonský Ames byla zfilmována v roce 1937 ve studiu Paramount v hl.r. Gilbert Roland a Marsha Hunt,promítáno pod názvem Thunder Trail.