Francouzské hedvábí

Ikar - 2006
ISBN: 80-249-0675-9

Ikar (2006) 80-249-0675-9 450
Ikar (1995)

Ve Francouzském hedvábí stvořila Sandra Brown jednu ze svých nejpozoruhodnějších a nejoblíbenějších hrdinek. Claire Laurentová je majitelkou firmy na výrobu luxusního dámského prádla, jež má sídlo ve Francouzské čtvrti New Orleansu. Když je zavražděn televizní kazatel Jack Wilde, stane se Claire jednou z hlavních podezřelých - právě její firmu totiž Wilde tepal ve svých plamenných kázáních, a navíc ji s ním spojuje jakési rodinné tajemství sahající hluboko do minulosti. Vyšetřováním vraždy je pověřen státní návladní Robert Cassidy. Podaří se mu prokázat Claiřinu nevinu? A nehraje při jeho pátrání přílišnou roli osobní zaujetí poté, co se do krásné a inteligentní Claire vášnivě zamiluje? Milostný příběh s detektivní zápletkou je jedním z vrcholů tvorby autorky, jejíž romány čtou miliony lidí na celém světě. (Založil/a: Martina)

Evelýny
  29. 8. 2015, 16:35
I když je to romantická oddechovka na vypnutí mozku, děj se vám překvapivě nevykouří z hlavy hned po dočtení. Možná je to tím, že přeci jenom je v tomto příběhu stěžejní detektivní zápletka. Pro mě však byl příběh hodně rozvláčný, bohatý na rozvíjející se zápletky, některé z nich však ke konci vyšumí doztracena. Já hned na začátku příběhu měla podezření, kdo je tady hlavní padouch a knihu jsem zdolávala pouze pro ověření své doměnky. Plno pasáží se dá naštěstí přeskakovat. Nad příběhem matky Claire mi ještě rozum stojí. Na knize se mi nejvíce líbil poeticky pojatý konec. Ten knize v mých očích přimaloval jednu hvězdu navíc.
maurarita
  14. 7. 2015, 17:10
Moc hezké čtení, úžasný příběh kde nechybí napětí ,dobrodružství ale i romantika a láska. čte se jedním dechem
Ver
  10. 2. 2013, 19:30
(Zatím?) jediná kniha, co jsem od autorky četla, ale moc se mi líbila.. Skvěle napsaný příběh, který je i napínavý, takže jsem knihu nedokázala odložit a přečetla jsem jedním dechem.
marr13
  2. 4. 2012, 19:35
Opravdu jedna z nejlepších knih od této autorky. Nejen krásná procházka prostředím,ale i dvojice hlavních hrdinů má něco do sebe. Moc se mi tato kniha líbila.Doporučuji.
hannah2000
  29. 8. 2011, 17:35
Moc krásný a zároveň napínavý příběh. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Souhlasím s tím, že je to jedna z nejhezčích knížek Sandry Brown.