Divoši

Divoši

Labyrint - 2011
ISBN: 978-80-87260-26-5

Labyrint (2011) 978-80-87260-26-5 152

Kreslený biografický román vycházející ze skutečných událostí, jak je ve svých zápiscích zachytil mladý cestovatel a botanik Alberto Vojtěch Frič. V zimě roku 1908 přiveze z Paraguaye do Evropy indiána Čerwuiše, jehož kmen sužuje neznámá choroba. Podmanivý příběh o setkání dvou mužů ze zcela rozdílných kultur, jejichž cesty se na krátký čas spojily. Komiksové vyprávění protkané humornými i temnými tóny. Doslov Yvonna Fričová.

Lucie Lomová vystudovala dramaturgii na pražské DAMU. Je autorkou desítek kreslených vtipů, ilustruje časopisy a knížky, kreslí obálky. Nejvíc se ale v posledních letech věnuje komiksu; deset let (1990–2000) uveřejňovala ve Čtyřlístku příběhy o Anče a Pepíkovi, které vyšly později ve třech dílech také knižně. Další komiksovou tvorbu publikovala např. v časopisech Mateřídouška, Svět a divadlo, Instinkt, Aargh. V roce 2006 se jako vůbec první komiksová autorka z České republiky prosadila s albem v zahraničí – ve Francii jí vyšel grafický román Anna en cavale. Česká verze pod názvem Anna chce skočit následovala o rok později a Lomová za ni obdržela ocenění Muriel za nejlepší původní komiksovou knihu a cenu Zlatá stuha. Blog autorky:
http://lucielomova.blogspot.com/ (Založil/a: ssuva)

Peter.Melon
  10. 4. 2014, 7:16
Je to dobrý komiks.Má barevné obrázky.Je dobře zpracovaný...Přečtěte si jej také.Tento komiks je prostě super!
waltrk
  17. 2. 2012, 21:31
Jenom skoda, ze ho ten indian neukazal poradne v saune. hehehe. Jinak super komicks, hlavne se mi libila fantasticka prace s barvama.
Makosnan
  3. 6. 2013, 15:10
Super komiks, krásné ilustrace a hodně zajímavé. Navíc je to podle skutečné události. Četl se mi dobře.