Křížová palba

Křížová palba Originální název: Crossfire

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2965-2

Knižní klub (2011) 978-80-242-2965-2 272

Další společná kniha Dicka a Felixe Francise. Thomas Forsyth se vrací z mise v Afgánistánu domů, kde je nevlídně uvítán jen svou matkou, trenérkou koní. Ukáže se, že neznámý vyděrač ji nutí působit svým koním náhodná zranění ...

Poslední společná kniha Dicka a Felixe Francise. Thomas Forsyth je důstojníkem britských vojenských sil v Afgánistánu, ale po vážném úrazu jeho kariéra rychle skončí. Po návratu do Anglie je nevlídně uvítán jen svou matkou, trenérkou koní. Po sérií podivných nehod se ukáže, že jeho matka je nucena působit svým vlastním koním zdánlivě náhodná zranění, protože ji k tomu nutí neznámý vyděrač. Bývalý voják Forsyth, traumatizovaný vzpomínkami z války a fyzickým utrpením, se brzy vydá po jeho stopě. (Založil/a: ssuva)

svobodka
  28. 3. 2013, 17:07
Taky si myslím, že předchozím samostaným románům Dicka Francise se tenhle příběh nevyrovná, ale přeci jen - anglická detektivka je anglická detektivka a Francis je Francis! To je prostě fakt.
veronikamerika
  22. 4. 2013, 11:30
Mozna, ze vzpominky vojaka z Afganistanu jsou trochu nevhodna volba pro tvor bu DickA Francise , ale do deje se da krasne zacist a prozit vsechn o co Tom proziva.Byla jsem s nim kdyz byl zajaty ve stare staji a dokazal utect a vyuzit vedomosti z armady , byla to cast pro ktere jsem nechtela knihu odlozit a cetla navzdory krasne jarni nedeli . Ne,nelibi se mi jak hrdinove Francisovych knih pouzivaji internet, protoze jeho tvorba podle me patri do dob bezinternovych ale ano dobre napsane , dobre prelozene a nevadi ze knizka je tlusta, ma skoro tri sta stran, vratila bych se k ni znovu.
ETmimo
  1. 10. 2012, 11:13
Může za to Felix? Ano, Dick Francis si vždy najde nějaké nové zaměstnání pro svého hlavního hrdinu a perlí znalostmi z profesního prostředí, ale voják z Afghánistánu? Není to trochu moc? Toto zasazení v celé knize působí víc než dost uměle, stejně jako Thomasova noha. K čemu? Umělá ruka dopadla dobře, tak to zkusíme s nohou? Sid Halley je Sid Halley a voják nevoják ho kovovým cvakáním nepřinutí ani zvednout zrak.