Ranhojičova pouť

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1310-9

Knižní klub (2005) 80-242-1310-9 653

Historický román ze 16. století popisuje dobrodružnou cestu mladého muže za vlastní identitou.
Hlavní hrdina Vito je dvacetiletý mladík, který od svého narození žije v klášteře. Je velmi inteligentní a od mnichů se mu dostává výborného vzdělání. Největší talent projevuje pro medicínu. Obrat v jeho životě nastává, když se dozvídá, že je nalezenec a o jeho původu není nic známo. Rozhodne se, že najde své rodiče a odchází z kláštera. Za zdmi kláštera však je jiný svět. Na své dobrodružné cestě poznává drsný život se všemi jeho nástrahami. Lidská zloba ho zavede až před inkvizici, putuje s kejklíři a plaví se na korzárské lodi. Všude pomáhá svým ranhojičským uměním. V cíli své cesty nachází nejen svou minulost, ale i sám sebe. (Založil/a: I.Zi...)

janeicka
  13. 10. 2013, 21:55
Už je to sice nějaký ten čas, kdy jsem četla celou trilogii (+ Ranhojičovu lásku), ale přesto můžu vřele doporučit všem příznivcům historických románů. S hlavním hrdinou Vitem se v průběhu série dostaneme do vězení inkvizice, budeme se snažit zachránit před morovou epidemií a zažijeme i dobrodružství na moři. A ač nestuduji medicínu, musela jsem přesto obdivovat Vitovy logické závěry, jak bojovat právě proti černé smrti a dalším onemocněním.
Pend
  7. 6. 2014, 15:29
Po Synech ďábla druhá kniha, kterou jsem od Serna přečetl. Výborná. Historický román o nadaném ranhojiči, která hledá svoje kořeny a nachází i přátele a lásku, setká se se španělskou inkvizicí, potulnými kejklíři. Celkem podrobné popisy mučení, středověkých lékařských postupů. Rozhodně se těším na další díly.
Peter.Melon
  17. 4. 2013, 13:56
Jedna z těch knih,co se čtou trochu déle.Je dlouhá a je v ní docela dost cizích slov.Přesto je celkem dobrá.
zuzanara
  17. 12. 2012, 13:49
Ani nevím, jak výstižně sdělit "prostě si to přečtěte za každou cenu". Historických románů mám už na kontě pár a tohle je prozatím bezkonkurenčně nejlepší, nejzajímavější a nejmilovanější ze všech. Hluboce se stydím, že jsem si ještě nepřečetla další dva díly, ale alespoň mě Serno bude zase mít čím překvapit.
Asi nevhodné pro čtenáře, kteří "neradi!" středověkou medicínu, inkvisici, zkrátka tu hnusnou realitu se vším všudy, ale v perfektním podání.
KamcaR
  5. 12. 2012, 19:45
Kromě poutavého příběhu sympatického hrdiny najde čtenář v knize i sondu do umění léčitelství i ukázku praktik tortury.