Lodní ranhojič

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1554-3

Knižní klub (2006) 80-242-1554-3 568

Druhý díl trilogie, jejíž děj se odehrává v dramatických historických kulisách 16. století.
Hlavní hrdina Vito de Campodia, poté co našel své předky v Anglii, odjíždí jako lodní lékař do Nového světa, aby splnil nejen přání zemřelého strýce, ale aby vyslyšel hlas svého srdce a našel milovanou dívku. Prostřednictvím dramatické cesty, na které vzdoruje nepřízni osudu v podobě přepadení piráty, ztroskotání lodi a zajetí, se dozvídáme zajímavé dobové reálie. Dobře napsaný historický román, dokonale ilustrující historické události 16. století, námořní plavby, lékařské metody, expanzivní otrokářskou politiku Evropanů v nově objeveném světě. (Založil/a: I.Zi...)

Pend
  14. 7. 2014, 11:41
Druhý díl mně přišel trochu stereotypní. Velká část se odehrává na moři a i když se autor snažil zapojit do příběhu celou řadu postav, nuda se občas vkrádá. Na druhou stranu musím uznat, že autor se nebál na konci zajímavého zvratu.
Pechmanka
  23. 3. 2013, 16:27
četla jsem knihy na doporučení. První díl Lodní ranhojič se mi celkem líbil, u tohoto druhého dílu jsem se už celkem prokousávala zdlouhavými konverzacemi, stále se opakujícími osloveními mezi přáteli, nekonečnou plavbou na záchranném člunu kde se celkem nic nedělo a kniha neměla pro mě žádný posun a spád..knihu jsem pak odložila.