Poslední tajemství Jana T.

Poslední tajemství Jana T. Originální název: Poslední tajemství Jana T.

Kapitán Kid - 2003
ISBN: 80-7340-011-1 (Baset : váz.)

Kapitán Kid (2003) 80-7340-011-1 (Baset : váz.) 243

Nakladatelství: Kapitán Kid ve spolupráci s nakl. Baset Praha, 2003

Poslední tajemství Jana T. je kniha Jaroslava Velinského, jejíž příběh navazuje na stínadelskou trilogii Jaroslava Foglara a určitým způsobem uzavírá všechny příběhy chlapeckého klubu Rychlých šípů.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Jana363)

LadysR2
  16. 5. 2014, 9:59
Dobře se to čte.
Zajímavé je, že se autor snaží (na rozdíl od Foglara) zasadit příběh do konkrétního času. A dělá to šikovně. Pořád je to hlavně příběh pro děti a mládež. Za dveřmi pomalu klepe válka, ale na příběhu to poznat není.
A ještě je sympatické, že Šípáci chodí do škol, do učení a že je na nich také vidět věkový posun.
Jen to vyrovnané zasazení děvčat do do té doby ryze chlapeckého příběhu může být pro někoho problém. I pro mě tam najednou těch holek bylo moc. Ale takové Amazonky, to asi byly správné holky....
Crocuta
  18. 8. 2015, 22:47
Vynikající kniha, která ctí ducha foglarovek a zároveň přináší i osobité pojetí příběhů Rychlých Šípů. Jméno Jaroslava Velinského je zárukou čtivosti, nechybí humor ani napětí a Stínadla zůstávají Stínadly tak, jak je mají čtenáři Foglarovy trilogie rádi. Rozhodně doporučuji všem milovníkům Jestřábových i Kidových knih a ani ostatní neprohloupí, když si "Poslední tajemství Jana T." přečtou.
Týpa
  2. 12. 2016, 22:53
Úžasně dobře napsaná kniha.Je vidět,že Kapitán Kid byl milovníkem Foglara a dokázal (na rozdíl od jiných spisovatelů) vést vyprávění v jeho stylu dále a držet příběh v napětí.Trochu mi tam vadí ty holky,ale proč ne...
ankkk
  15. 11. 2011, 12:44
Skvělé ukončení stínadelské trilogie. Logickým způsobem vystvětlil všechna tajemství. Snad je škoda, že už žádná nezůstala.
McFly
  20. 9. 2011, 15:44
není o co stát, styl je sice podobný ale příběh je tak na 1 hvězdičku, doporučuji nečíst, jen si zkazíte dojem z Foglarovy trilogie
Jana363
  7. 6. 2011, 20:51
Autorovi se poměrně dobře povedlo napodobit styl Jaroslava Foglara a i když kniha neuspokojila všechny mé otázky, aspoň na něco odpověděla.