Nekalé vztahy

Originální název: Unholy hungers

Eugenika - 2002
ISBN: 80-88913-79-9

Eugenika (2002) 80-88913-79-9 285

Podstatou monografie je hledání kořenů psychické manipulace ve vztazích, a to od mytických časů až po současnost. Zabývá se otázkou archetypu upíra ve smyslu formy, kterou dáváme temnému potenciálu, přítomnému ve všech lidských vztazích, a to zejména tehdy, kdy cítíme absenci lásky a spokojíme se s vykořisťováním. Tento temný potenciál vztahu, jako i temný potenciál osoby, může nebo nemusí být prožit. Autorka prezentuje jednotlivé archetypy: mužští upíři a ženské oběti, ženští upíři a ženské oběti, ženští upíři a mužské oběti, mužští upíři a mužské oběti. Uvedené archetypy jsou promítnuty do nám dobře známých postav mytologie, literatury i filmu. Závěrečné kapitoly hledají východiska k překonání vampyrizmu ve smyslu vykoupení projektivní lásky za lásku opravdovou, za vášeň společné vize stejné síly. (Založil/a: Sheeta)

Barbara Hort Barbara Hort