Od iluzí k lásce

Maitrea - 2016
ISBN: 978-80-75001-94-8

Maitrea (2016) 978-80-75001-94-8 290
Maitrea (2010) 978-80-87249-10-9 290

Americký psychiatr a žák Mistra Osha ve své zatím poslední knize Od iluzí k lásce (Stepping out of Fear) volně navazuje na témata své první knihy Probouzení zranitelnosti. Do hloubky prozkoumává zranění, která jsme prožili jako děti, a která nám stojí v cestě k tomu, abychom mohli žít život ve svobodě a lásce, a nedovolují nám důvěrně se přiblížit druhému člověku. S praktickými kroky jak tato zranění rozpoznat, uvědomit si je a opustit je, nás Krishnananda přivádí k prožití skutečného sdílení. Jako děti se rodíme naprosto otevření a přijímáme ze svého okolí i ty nejjemnější signály. Potkáme-li se s energií, která je jakkoli násilná, přísná, uzavřená, odmítající nebo prožijeme-li snad i fyzické násilí a zneužití, tato naše otevřenost a zranitelnost se uzavře vrstvami šoku, bolesti, studu a strachu, přes které již není možné zažívat blízkost s druhým člověkem. Teprve když si uvědomíme všechny své obranné mechanismy a strategie, můžeme se od nich pomalu oprostit a zažívat lásku, citlivost a radost, kterými naše nitro přetéká. (Založil/a: Sheeta)