Stín nad světem čarodějnic

Poprvé vydáno celosvětově: 1964

Laser - 1995
ISBN: 80-85601-92-3

Laser (1995) 80-85601-92-3 184

Druhá kniha série Svět čarodějnic.

Kdesi v záloze čekají nelidští útočníci Kolderu, sbírají síly své magie a připravují se na konečný útok na země Estcarpu. Obklíčen ze všech stran, zůstává Est-carp osamocen proti okolnímu světu, jehož zloba svazuje mysl a ničí duši a může z člověka učinit vražedný nástroj. Simon Tregarth a jeho žena, čarodějka Jaelithe, vědí, že nebude mír, dokud temné síly nebudou zničeny až do kořenů. Ale jak strašná je cena, má-li Simon nabídnout vlastní duši… Spisovatelka A. Norton nás znovu zve do země čarodějek a magických sil, do Estcarpu, kde stále bojuje Dobro se Zlem, aniž může zvítězit či podlehnout. (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  31. 10. 2015, 22:25
Co se od posledně nezměnilo, ale na kvalitu mělo nulový vliv je, že úvod opět ovládlo fantasy a závěr se kloní ke sci-fi. Co změnu prodělalo, ale směrem k horšímu, je fantasy část, která vlivem svých mdlých epizodních částí, přes které jsem se musel prokousat, než se něco začalo dít, uvrhla polovinu knihy hodně dole. Naštěstí došlo k obratu a tak už od cesty na ostrov příběh celkem jede, ale lokačního rozsahu, zvratů ani překvapivosti jedničky bohužel nedosahuje. ===40%