Dějiny Japonska

Dějiny Japonska Originální název: Dějiny Japonska

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1986

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1986)
(Založil/a: Maemi)

Kamelka
  13. 5. 2012, 20:58
Ze zkušenosti mohu říct, že kniha je asi nejlepším románem faktu mapující historii Japonska vydaném v českém překladu ať už se poutavosti čtení, výběrem jazyka, nebo samotných faktů týče. Jako zdroj informací je prakticky dokonalá, pokud přihlédneme k kdy byla poprvé vydána, a že od té doby neprošla žádnou aktualizací.

Z pohledu čtenáře 21. století v ní nálezám jeden rušivý element a to takový, který na vás zhruba od poloviny knihy nevinně vykukuje skoro z každé kapitoly. Zhruba ve chvíli kdy kniha přechází do fáze, kdy se autorka začíná věnovat tématu feudalismus kontra kapitalismus se až příliš často objevují menší kapitolky a podbody s narážkami na různá dělnická hnutí, vykořisťování nižších tříd a na přepychový život těch vyšších (netvrdím, že to tak ve skutečnosti v té době v Japonsku nefungovalo, ovšem jak jsem již zmínila výše narážky jsou tam velmi četné a postupně jich přibývá) z historicky zcela pochopitelných důvodů