Lhář - kniha první

Originální název: Kłamca 1

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-450-6

Triton (2011) 978-80-7387-450-6 224

Valhala je v troskách. Loki, adoptovaný Odinův syn, patron podvodníků a zrádců, se postaví na stranu triumfujících zástupů Božích. Ve světě, kde se zbloudilá mytologická božstva spolčují s pekelnými démony, jsou jeho služby neocenitelné. Loki se stává andělským klukem pro všechno, alespoň to si archandělé myslí. On má však své vlastní plány. Na tomto i onom světě existují záležitosti, které není možné vyřídit se svatozáří nad hlavou. (Založil/a: Miss Utahraptor)

Jakub Ćwiek Jakub Ćwiek
*24.05.1982

Keatin
  13. 9. 2014, 10:53
Střídavě oblačno! Dalo se z toho "vytřískat" daleko více, než to autor ve výsledku, ne/zvládl!Loki by byl i sympatický hrdina, avšak musel by dostat větší prostor. Jednotlivé povídky jsou špatně seřazeny, některé jsou skvělé, některé slabý podprůměr, který by zvládl napsat průměrně talentovaný student střední školy. Kniha mě celkově příliš neoslovila, neoslnila a do dalších dílů se pouštět nebudu!
Ciba
  7. 4. 2014, 13:12
Nic nového pod sluncem, ale že bych byl vyloženě zklamán říct nemůžu. Povídky jsou hodně nevyrovnané, ale v některých pasážích je Lhář velmi osvěžující. Asi na něj ještě úplně nezanevřu.
Katniss Lavender
  18. 12. 2013, 2:04
Musím souhlasit s Teranell. Lhář mě zklamal. Útržkovitý, někdy až nesrozumitelný děj, který postrádá hlavní linii a ze slibované severské mytologie nabízí tak akorát pár jmen. Polští autoři jsou na čtení povětšinou těžcí, ale dá se to zvládnout, pokud to zachrání příběh. Tady ale příběh úplně chybí a na druhou stranu přebývá sprostých slov a nesmyslných dialogů. Nudila jsem se prakticky pořád, až na dvě tři stránky. Bohužel ale nedokážu něco nedočíst do konce a to i přes to, že je to téměř jistě ztráta času. No nic... jdu se zase nudit ( číst druhý díl ).
Wictarion
  2. 11. 2016, 13:14
Byl jsem hodně zklamaný. Čekal jsem od knihy, že mi nabídne pořádnou porci akce. Loki díky svým schopnostem a lžím všechny převeze a spoustu klaďasů namíchne. To se mi však nepoštěstilo. Jednalo se spíš o soubor mnohdy divných povídek, které ukazovali samotnou postavu jako šaška než mazaného intrikána, jak jsem si ho vždy představoval já sám. Přešla mě chuť na další díly.
Teranell
  14. 7. 2013, 14:46
Čekala jsem mnoho, dostala jsem málo. Překlad kulhá na obě nohy ("Oř uháněl před sebe"? Prosím?! :D A kam by asi tak mohl uhánět?), navíc mi nesmírně vadí rozpačité a velmi nevydařené pokusy udělat z hlavního hrdiny velkého drsňáka... Pro mě spíše úsměvné a amatérské. Drsnota se neměří useknutými hlavami a vystřelenými mozky, což autor tak nějak opomněl. Změť útržkovitých příběhů bez nějaké slušné jednotící linie, která by mě přiměla přečíst si další díl... Do toho opravdu nepůjdu. Ztráta času.