Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

První kjú

96%
5 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

První kjú
Autor:
Originální název: First kyu

Nejnovější vydání:
Triton - 2005
ISBN: 80-7254-625-2 (brož.)
Počet stránek: 215
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2005) 80-7254-625-2 (brož.) 215

Prvním kjú se můžete stát v mnoha východoasijských sportech, od karate a džuda až právě po fascinující deskovou hru go. První kjú je zlomovou třídou, kdy přestáváte být žákem a stáváte se mistrem. Pro některé nedosažitelná meta, pro jiné pouze začátek dalšího snažení nebo profesionální kariéry. Tento vzrušující příběh z prostředí korejských mladíků usilujících o postup mezi profesionály v go upoutá každého. Hlavní postava Uk se vzepře ustáleným pořádkům i přísnému otci, obětuje prestižní školu i zázemí bohaté rodiny pro svůj cíl. Bohémský život, hazardní go o vysoké částky, láska i sex – vše je pouze kořením jeho nezměrného úsilí o proniknutí do tajů této mystické hry. (Založil/a: Kano)

(více)  

Štítky

#beletrie  #korea  #hra go 
více  
Hong Sung-Hwa Hong Sung-Hwa
*1950 - †2001


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 11. 2016, 16:54
Hru go jsem vzal poprvé výrazně na vědomí během čtení Šibumi, kde hl. hrdina byl jejím mistrem a jeho životní filosofie se hrou úzce souvisela...
První kjú je dosažení mistrovské úrovně v této hře a ochotě ji obětovat celý život, což hlavní hrdina bez většího váhání udělá. Na knize se mi líbilo popsání korejských reálií v 70letech minulého století, jako člověku neznalému mě spousta věcí velmi překvapila. Nejen společenská hierarchie nýbrž i pravidla na prestižních středních školách, kdy student nesměl chodit v době studia s žádnou dívkou (trestem bylo vyloučení), nebo policejní hodiny a s tím spojený zákaz vycházení ve večerních hodinách (byť to mě nemělo moc překvapit, vzhledem k tomu že bylo pouze 20let po válce a J. Korea je se svým sousedem ve válečném stavu neustále). To nejlepší na knize však pro mě jsou závěrečné turnaje v go, kdy se ze 300 účastníků vybírají dva mistři - profesionálové, dochází v nich doslova k bratrovražedným bojům a ty jsou nejen vrcholem příběhu, nýbrž i podstatou go. Za mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem v tomto roce přečetl.