Procesí mrtvých

Originální název: Procession of the Dead

Plus - 2011
ISBN: 978-80-259-0061-1

Plus (2011) 978-80-259-0061-1 352

Procesí mrtvých je první díl trilogie Město, kterou se Darren Shan poprvé obrací k dospělému publiku. Tento drsný urbánní thriller je zároveň příběhem o manipulaci, touze po moci, osudové lásce a zradě. (Založil/a: Miss Utahraptor)

Esther Darnett
  3. 12. 2013, 11:25
První díl mě naprosto nadchnul a Pratchettova fantazie mě opět okouzlila. Už teď se netěším, až sérii dočtu. Škoda, že má jen tři díly.
Manon
  16. 12. 2013, 11:50
Zápletka a vůbec celé rozuzlení je skvěle vymyšlené a propracované, už dlouho jsem nečetla něco tak promyšleného.
Simmi1
  30. 1. 2014, 9:37
Naprosto dokonalá knížka! Děj je nepředvídatelný a i ta nejmíñ výrazná osoba je skvěle propracovaná. Shanovský styl psaní je okouzlující a často budete zírat s otevřenou pusou, jestli to co napsal myslí vážně. Podle mě je Kardinál jeho nejlíp vytvořená postava.
Ann-K.
  5. 5. 2015, 8:01
Skvělý začátek skvělé série :) Geniální dílo, které vás nenechá ani na okamžik vydechnout :) Děj napínavý, spletitý a překvapivý. Jestli od téhle knížky očekáváte něco podobného, jako je upíří série Darren Shan (ne že by nebyla skvělá:D), tak se s tou představou asi můžete rozloučit. Více mrtvol, kladných záporáků a více prohnilého města. Kapah Raimi je jako hlavní postava perfektní. A konec je nejlepší!!!!!! :D
JarKun
  28. 8. 2016, 12:48
Náhodně vybraná kniha v knihovně a obrovské překvapení. Naprosto netypická kniha, netypický příběh, kde však do sebe všechno zapadá. Napětí od začátku až do konce, situace, kdy vlastně člověk ani neví, jestli vůbec může někomu fandit. Kniha, v níž nejsou kladní, ani záporní hrdinové, nýbrž lidé a mrtví, mající v sobě zběsilost a démony. Skvělá kniha, už se těším, až se pustím do druhého a třetího dílu trilogie.
Svatoslav.Svatomír
  5. 12. 2012, 11:33
Riskantní vstup na tenký led se vyplatil. Úvodní díl trilogie nazvané Město vám položí spoustu otázek a mnoho jich zodpoví, ale tu základní ponechá rafinovaně skrytou pod povrchem. Samotný název je jednou velkou hádankou, a pokud chcete znát její řešení, nezbývá mi nic jiného, než vás nasměrovat do nejbližšího knihkupectví či knihovny. Málem bych zapomněl na brilantní obálku, která vyjadřuje veškeré pocity zachycené v knize. Již teď se nemohu dočkat, s čím se mistr vytasí v pokračování nazvaném Horizont pekla.
Mark.
  2. 10. 2016, 12:55
Kniha má mnoho podivných zápletek, ale také mnoho hluchých míst, které mne moc nebavily. Na konci knihy mne zamrzelo, že Wamiho život skončil, v dalších dílech mohl být opět zajímavou postavou. Velmi mile mě překvapil Kapak Raimi, že přinutil Kardinála ke skoku. Ale Kardinálovi to už bylo stejně jedno. Hodnotím tak na půl, četlo se to dobře, ale už bych si knihu ke čtení nevybrala. Ale zase mi to nedá, nepřečíst další díly.
KaktuSs005
  14. 7. 2015, 17:49
No, asi do 50 stránky mi kniha přišla obyčejná. Když jsem ji četla, přemítala jsem si v hlavě nějaký film s gangstery a celkem mě to nudilo. Jakmile jsem dosáhla asi padesáté strany, nemohla jsem přestat číst. A konec??? Občas sama sebe překvapuji, jakou mám bujnou fantazii, ale tohle?? :D Darren Shan musí mít opravdu zajímavé myšlenky. Zajímavá knížka, hned si jdu přečíst další díl. Ale i tak mezi spisovatelovu nejlepší tvorbu řadím fantasy ságu o Darrenu Shanovi. Upíři se mi prostě nějak zamlouvají víc. :)
Sagittarius
  22. 3. 2012, 14:34
Je vidět, že se autor posunul. Hlavní postavy knihy už nejsou teenegeři, ale dopělí lidé a kniha je celkově napsaná jinak. Tradiční Shanovské rysy přesto má, je přiměřeně krvavá a hlavně vás opět často tahá za nos.