Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Olymp

91%
5 32
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Olymp
Autor:
Originální název: Olympus
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2007
ISBN: 978-80-7193-242-0
Počet stránek: 920
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2007) 978-80-7193-242-0 920

„O hněvu Achillea, syna Péleova, zabijáka soucit neznajícího, osudem k smrti předurčeného, nám zpívej, ó Múzo."
Ta slova napsal slepý Homér ve starověku, ale začal jimi i náš příběh. Potomci lidstva sami sebe transformovali do podoby řeckých bohů a rozehráli mezi sebou hru, v níž se hrdinové Trojské války znovu střetnou o osud mýty opředené metropole. Boj však neprobíhá podle předem vytýčeného plánu a přestává být pouhým představením. Thomas Hockenberry, univerzitní profesor klasických studií z časem zavátého dvacátého století, již není pouhým pozorovatelem pevně daných událostí, ale je přímým účastníkem nemilosrdných bojů mezi božskými stvořeními vzdálené budoucnosti.
Současně se na Zemi zbytky obyvatel, geneticky upravených k dlouhověkosti, pokoušejí přežít vyhlazovací snahy vedené stvořeními z jiného vesmíru. Harman, Daeman, Ada a další se bezděčně stávají těmi, na nichž možná spočívají poslední naděje starého lidstva.
A nakonec jsou tu moravci – lidmi vytvoření kyborgové původně určení k pracím na asteroidech a vnějších planetách. Přilákáni zvýšenou kvantovou aktivitou v okolí Marsu a Země, hlásí se ke svému lidskému dědictví a pokoušejí se zastavit šílenou destrukci dříve, než bude nenapravitelně narušen samotný vesmír.
Olymp je nádherným a strhujícím dokončením událostí z románu Ílion. V dech beroucím tempu se jednotlivé nitky příběhu splétají, až se protnou v dramatickém finále, v němž jsou konečně zodpovězeny otázky, které trápily stovky čtenářů po dočtení předchozího svazku. Avšak Ílion a Olymp lze brát spíše jako jeden mohutný román. (Založil/a: Tanmut)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

janeicka
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 3. 2014, 10:33
Do pokračování velmi zajímavého Ílionu jsem se zprvu moc nemohla začíst, trochu mi vadil jiný styl vyprávění a dělení kapitol, to bylo v předešlém díle lepší :-) Naštěstí bylo vše vysvětleno, konec kupodivu jednoduchý, ale další velký zvrat bych asi už nepřekousla, v průběhu čtení jich ale bylo! Opravdu obdivuju autorovu představivost, jak mohl tolik zdánlivě nesouvisejícího spojit do poutavého příběhu a důstojně ho zakončit - proto nemohu jinak než ocenit vše dalšími pěti hvězdičkami.
SADS
60% 60% 60% 60% 60%
  13. 9. 2016, 17:50
No nevím, jak mě ílion nadchl tak mě Olymp zklamal. Kniha byla taková rozpačitá, věci které měl autor vysvětlit nevysvětlil, postavy byly nelogické, některé věci vyloženě zbytečné. Celkový dojem byl takový, že autor chtěl napsat víc dílů, ale pak se na to vykašlal a nevěděl jak knihu ukončit.
DUSINKA
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 6. 2010, 16:16
Kdo by po přečtení Ílionu uvěřil, že je možné napsat další stovky stránek a vyhnout se nudnému rekapitulování, naopak hnát čtenáře dál šílenou válkou mytologických božstev a hrdinů až k finále, odzbrojujícímu svou nečekanou jednoduchostí. Božské.