Případy detektiva Murdocha 3 - Konstáblova smrt

Případy detektiva Murdocha 3 - Konstáblova smrt Originální název: Poor Tom Is Cold

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-796-7

Jota (2011) 978-80-7217-796-7 292

Literární předloha známého televizního seriálu Případy detektiva Murdocha Obětí trestného činu, který vyšetřuje detektiv Murdoch, je policista konstábl Oliver Wicken. Jeho tělo objevili v opuštěném domě v okrsku, kde konával služební obchůzky. Dopis na rozloučenou budí zdání, že jde o sebevraždu z nešťastné lásky. Nicméně Murdoch nevěří, že si jeho mladý, ale rozvážný kolega vzal život dobrovolně; staral se totiž o svou matku a invalidní sestru. V přitažlivém prostředí Toronta konce 19. století znovu defilují příslušníci rozdílných společenských vrstev; tentokrát hrají velkou roli předsudky vůči čínským imigrantům, katolíkům či duševně nemocným. (Založil/a: stepuli)

Rebel
  13. 9. 2012, 11:57
Pro mě zatím nejoblíbenější díl série a zároveň jedna z nejlepších detektivek jakou jsem kdy četl.Opravdu dobré.