Originální název: Art

Universum - 2014
ISBN: 978-80-242-4494-5

Universum (2014) 978-80-242-4494-5 612
Knižní klub (2010) 978-80-242-2663-7 612

překlad: Markéta Hánová, Kateřina Mariánková, Michaela Pejčochová, Lenka Přechová, Ondřej Váša, Dušan Zbavitel
Umění je obsáhlý obrazový průvodce dvěma a půl tisíci maleb a skulptur z celého světa od pravěku do 21. století. Umění zpřístupňuje díla srozumitelným, přehledným, a přitom vysoce seriózním způsobem. V chronologickém sledu čtenáři ukazuje, jak vnímat díla, která představují milníky dějin umění, a rozumět jim. (Založil/a: linhartka)

Skřítek
  17. 2. 2013, 9:36
Bohužel pro mne kniha nebyla ničím vyjímečná, kusé a zjednodušené informace ve sloupcích u příslušných obrázků, snaha o atraktivní dělení do odkazů, informace o základních výtvarných technikách...hm, nezatracuji ji, určitě může být atraktivní pro spoustu čtenářů, já sama bych ji však koupila puberťákovi se zájmem o umění, který by tu našel odpovědi na mnohé otázky a i spoustu zajímavostí ze světa tvorby.