Cesta

Originální název: The Journey

Paseka - 2002
ISBN: 80-7185-502-2

Paseka (2002) 80-7185-502-2 672

Biografie hraběnky Sternbergové, líčící s neobyčejným vypravěčským talentem a s velkou dávkou vnímavosti, jemného humoru a ironického nadhledu příběh její rodiny, plný událostí a zvratů. Předválečný život aristokratické smetánky, nacistická konfiskace majetku, krátký návrat na rodová panství, emigrace do USA, existenční nejistota, nutnost zabezpečit rodinu, zakotvení na Jamajce… Výjimečný talent autorce umožnil vytvořit pozoruhodnou , bezprostřední psychologickou sondu do života jedné společenské vrstvy, odhalující líc i rub jejího způsobu existence.
zdroj: kosmas.cz (Založil/a: linhartka)

Cecilia Sternberg Cecilia Sternberg
*1908 - †1983

vladislaus
  8. 12. 2014, 12:45
Mám rád knihy Vladimíra Votýpky, který píše o šlechtě způsobem, že ji začnete obdivovat. Tyto paměti jsou toho opakem, ukazují život šlechty tak, jak si jej obyčejní lidé oškliví. Šlechta povýšenecká, která nepřináší společnosti žádný užitek , a když o vše přijdou, nevědí často co si počít.
Alaglesia
  22. 7. 2013, 11:29
Kniha byla zajímavým počtením o české aristokracii a jejich životě během války a po válce, kdy se v českých zemích ujali vlády komunisté a rodina musela emigrovat. Knihu jsem si zakoupila na základě návštevy zámku v Častolovicích. Dávám 60% protože chvíli to bylo strhující čtení a chvíli zdlouhavé popisné pasáže. Doporučuji všem, kdo se zajímá o život šlechty nebo českou historii.
JaninaV
  1. 6. 2012, 13:20