Černé léto 1

Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Perseus - 1999
ISBN: 80-86030-86-5

Perseus (1999) 80-86030-86-5 520

Píše se léto roku 1960. Chlapce šesté třídy z Elm Havenu ve státě Illinois spojí mocné a kouzelné pouto, které nerozdělí ani útrapy dospělosti. Jejich přátelství projde ohněm uprostřed kukuřičných polí, v době prvních flirtů s místními dívkami. Z tichých koutů staré střední školy – pevnosti, kde jsou cítit mahagonové rakve – se zvedá neviditelné zlo. Mike, Dale, Duane, Harlen a Kevin se vrhají do války bez hranic a slitování, do války, kde věčný nepřítel vládne noci… (Založil/a: Tanmut)

illy
  12. 7. 2013, 9:00
Šedesátý rok, Amerika. Doba kdy lidi dřeli do úmoru na polích, kdy lékař předepisoval dětem na jejich neduhy těžkou práci a v televizi měli víc programů, než my dnes u nás. Krásné léto. Pro partu dětí léto na které do smrti nezapomenou, někteří ani kdyby měli Alzheimera. Léto totiž začne černat. A začnou se dít děsivé věci. Ani po čtrnácti letech (kdy jsem četl knihu poprvé) neztrácí Simmonsovo dílo kouzlo a sílu. Je to pocta Stephenu Kingovi. A ta nemohla být lepší. Tak šup - na nic nečekejte, koukejte to sehnat a začít číst. Je totiž léto.....
LeaLea
  3. 5. 2014, 16:40
Síla knížky vězí v atmosféře, autentičnosti a sázce na klasické strašáky z dětství, z nichž má husinu asi trochu každý. Potila jsem se zrovna v posteli, takže číst Simmonse v kuse a po nocích, to je prostě zážitek. Když jsem pak po pár dnech vyšla ven, měla jsem toho pořád plnou hlavu. Vojáci a nesmlouvaví mrtví, to je něco pro mě. Jen ti červi byli na mě moc. Každopádně příjemná nostalgie z dětských let spojená s horkem amerického léta a chladem věcí číhajících tam ve tmě.
MuMura
  5. 1. 2014, 21:43
Výbornej příběh. Přečteno během pár dnů, čtivost tomu rozhodně nechybí. Jenom.. co má Simmons proti pejskům? :D
Hazakiros
  1. 11. 2013, 21:27
Další z mála autorů, kteří famózně dokázali proniknout do duší dětí. Mimoto si našel zajímavý námět, jejž skvěle zpracoval.Napětí, temnota , nebezpečí a čtyři malí kluci, pro které tímto předčasně končí dětství.