Černé léto 2

Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Perseus - 1999
ISBN: 80-86030-89-X

Perseus (1999) 80-86030-89-X 156

Píše se léto roku 1960. Chlapce šesté třídy z Elm Havenu ve státě Illinois spojí mocné a kouzelné pouto, které nerozdělí ani útrapy dospělosti. Jejich přátelství projde ohněm uprostřed kukuřičných polí, v době prvních flirtů s místními dívkami. Z tichých koutů staré střední školy – pevnosti, kde jsou cítit mahagonové rakve – se zvedá neviditelné zlo. Mike, Dale, Duane, Harlen a Kevin se vrhají do války bez hranic a slitování, do války, kde věčný nepřítel vládne noci… (Založil/a: Tanmut)

illy
  12. 7. 2013, 9:00
Šedesátý rok, Amerika. Doba kdy lidi dřeli do úmoru na polích, kdy lékař předepisoval dětem na jejich neduhy těžkou práci a v televizi měli víc programů, než my dnes u nás. Krásné léto. Pro partu dětí léto na které do smrti nezapomenou, někteří ani kdyby měli Alzheimera. Léto totiž začne černat. A začnou se dít děsivé věci. Ani po čtrnácti letech (kdy jsem četl knihu poprvé) neztrácí Simmonsovo dílo kouzlo a sílu. Je to pocta Stephenu Kingovi. A ta nemohla být lepší. Tak šup - na nic nečekejte, koukejte to sehnat a začít číst. Je totiž léto.....

Hazakiros
  1. 11. 2013, 21:33
Černé léto je podivným způsobem rozděleno na dvě části. První poměrně rozsáhlá , druhá nepoměrně kratší. Ta má neuvěřitelný spád, tah na branku. Skvělá práce, která je nepochybně slušnou poctou Kingovi.
kingmaker
  6. 9. 2011, 22:58
Příjde mi to podobné, jako Kingovo To. Ale zdaleka ne tak dobré.Dana Simmonse mám hodně rád, ale tato knížka mi na něj příjde dost slabá. Napsal daleko lepší.
rs.renda
  24. 11. 2010, 20:11
Ahoj všem. Knihu Černé léto 2 od Dana Simmonse jsem četla, ale ráda bych si jí přečetla zas. Prodejte mi jí prosím někdo, moc prosím, děkuji rs.renda.