Revír bez hranic

Lidové nakladatelství - 1982
ISBN: 26-006-82

Lidové nakladatelství (1982) 26-006-82 336
Svět sovětů (1963)

Přepracované a rozšířené vydání ilustrace, obálku a vazbu navrhl Zdeněk Burian, graficky upravil Miloslav Torn, 64 stran hlubotiskových příloh.
dobrodružně motivované lovecké povídky,odrážejí především autorovy zkušenosti nabyté v lesích Karelie, sibiřské tajze, v turkmenských a kazachstánských stepích Sovětského svazu. Detailní popisy lovu různých druhů zvěře (od ptáků a ryb až po kance, vlka, rysa, losa, medvěda či tygra) jsou v nich doprovázeny lyrickými popisy přírody v různých ročních obdobích i poukazy na potřebu její ochrany. Jsou základní dějovou osu jednoduše komponovaných románů, situovaných většinou opět do Karelie . (Založil/a: linhartka)

pove
  1. 1. 2012, 13:41
Příběhy Rudolfa Luskače z ruské tajgy jsem hltala. Výborně napsané zážitky z lovů a setkání se zvířaty, o kterých jsem si jako dítě nechávala leda zdát. Zase po knize sáhnu, zjistila jsem, že jsem ji vlastně už pěkných pár let neměla v ruce.