Originální název: Children of the Night

Laser-books - 2011
ISBN: 978-80-7193-341-0

Laser-books (2011) 978-80-7193-341-0 352
Perseus (2001) 80-86481-05-0 449

V postkomunistickém Rumunsku dostává těžce nemocné dítě transfúzi krve a zázračně se uzdraví. Tajemství jeho imunitního systému ukrývá lék proti rakovině a AIDS. Americká lékařka má před sebou obrovský lékařský objev, ale během výzkumu se jí do cesty postaví rod upírů i s jeho legendárním vůdcem, ďáblem, kterému celý svět říká Vlad Dracula a který dokázal během staletí porazit všechny své nepřátele a vzepřít se samotné smrti… (Založil/a: Tanmut)

Čtec
  23. 3. 2016, 1:57
Ježkovy voči! Ještě, že jsem si tu knihu nepřečetl dříve... Do Rumunska jsem jezdil pár let celkem pravidelně, v devadesátých letech pracovně do Bukurešti a následně jsem rumunskou anabázi zakončil s kamarády s batohem na horách, v pohoří Făgăraş... Knížka Dana Simmonse se mi naštěstí dostala do ruky až těsně potom. Zároveň ale dostatečně včas, aby byly mé zážitky z Rumunska ještě čerstvé.

Já naiva si myslel, že největší nebezpečí v Bukurešti představují všudypřítomné smečky toulavých psů. Kdybych byl tušil, co že se tam všechno zrovna tou dobou odehrávalo, neprocházel bych se tak klidně a bezstarostně. Vždyť kolem americké ambasády a parku Cișmigiu jsem denně chodil. Tady jsou Amíci, tady se nemůže nic stát, říkal jsem si... uffff... A Făgăraş - celou dobu naší hřebenovky jsme neomylně směřovali k hradu Bran a já si nějak myslel, že Vlad Napichovač je bezpečně mrtev... oops!... Z časových důvodů jsme tenkrát museli slézt z hor dřív... no, ještěže! Taky nám místo času mohla dojít krev...

Simmonsovu knihu beru tedy jako dobrou radu nad zlato: bacha na Rumunsko, má tak temnou historii (dávnou i zcela nedávnou), že tam fakt nikdy nevíte... Anebo, když už tam musíte, tak probůh aspoň nečtěte tak zatraceně dobré vampýriády.
ondrasek
  1. 4. 2014, 21:46
I přes místy zdlouhavější pasáže jsou Děti noci výborná kniha s "abychtakřek" vědeckým pohledem na legendu o Draculovi. Asi nejvíc z celé knihy mě zaujalo vzpomínání samotného Vlada Tepeše na svá krvavá dobrodružství, která jsou reálná a historicky podložená.
Má druhá kniha Dana Simmonse, po dobrém, ale neskutečně roztahaném Terroru mi z toho Děti noci vyšli líp, dávám o hvězdu více a od Simmonse budu číst zatím ty kratší knihy.
(A souhlasím s komentářem od Hamelina).
NIPPON
  20. 9. 2012, 18:33
Zajímavá teorie vampyrismu. Části, kde se popisují pokusy, izolace viru J atd., význam určitě měly, ale absolutně jsem nevěděl vo co gou, protože chemie a biologie nejsou můj šálek kávy. Autor se snažil o co největší věrohodnost, ale myslím, že ty pasáže mohly být mnohem stručnější. Co mě hodně zklamalo, byl závěr knihy ve stylu "Mission: Impossible". Po Terroru docela zklamání. Vidím to na 3 a půl hvězdičky...
Hamelin
  12. 5. 2013, 23:49
Simons je kvalitní značka. A Děti noci jsou jednoznačně nejlepší vampýří kniha jakou jsem kdy četl. Naturalistické popisy post-revolučního Rumunska tvoří dokonalou atmosféru. Na biologii postavené vysvětlení vampyrismu je blízké mému vlastnímu chápání tohoto fenoménu. Prostě spokojenost. K této knize se rád vrátím.