Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dost světů a čas

74%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dost světů a čas
Autor:
Originální název: Worlds Enough and Time
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Nejnovější vydání:
Laser-books - 2007
ISBN: 978-80-7193-228-4
Počet stránek: 288
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Laser-books (2007) 978-80-7193-228-4 288

Dan Simmons, jeden z nejvýznamnějších autorů současné fantastiky, nabízí ve své poslední sbírce opět brilantní a nápaditou směs kratších prací. V jiskřivé noveletě Lov na Kelly Dahlovou sledujeme dech beroucí cestu napříč prostorem i časem, jde o jeden z nejlépe napsaných příběhů s tématem proměnlivé reality. Sirotci ze Šroubovice, výtečný dovětek ke galaktickým epopejím Hyperion a Endymion, nás spolu s mezihvězdnými uprchlíky zavede doprostřed konfliktu mimozemských kultur. Devátý z Av poslouží jako zajímavý úvod do světa románové dvojice Ílion a Olymp. V noveletě Na K2 s Kanakaredesem zažijeme výstup na horu K2 s mimozemskou účastí. Celou sbírku uzavírá Konec gravitace, napsaný formou filmového scénáře. Americký spisovatel se v něm vydá do Ruska, aby zachytil hrdost tamních obyvatel na právě realizovaný vesmírný program. Jak je Simmonsovým zvykem a jednou z jeho největších předností, s obdivuhodnou jistotou se pohybuje na poli temné fantasy, space opery, hard SF i literatury hlavního proudu. To vše v nezaměnitelném stylu naplněném rozmanitými odkazy, paralelními příběhy a emocionální hloubkou. Jde jednoduše o povídky, kde je vypravěčský um kombinován s autorským přehledem, což jsou vlastnosti, které každou z nich přetaví v malý spisovatelský klenot. (Založil/a: Tanmut)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Crocuta
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 3. 2014, 17:15
Soubor výborných povídek, z nichž některé vhodně doplňují Simmonsovy románové cykly. Kdyby si autor ve svých promluvách mezi povídkami odpustil občasné přepjatě kritické výlevy do oblasti politiky a umění(viz jeho nerudné poznámky na adresu francouzské literatury, když přitom například Proustovo Hledání ztraceného času je pro Simmonse jedním z inspiračních - a v jeho díle nejednou citovaných - zdrojů), četla by se sbírka ještě lépe :-).
Slarque
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 6. 2014, 13:42
Pět dlouhých povídek (spíš novel a novelet): Lov na Kelly Dahlovou je souboj bývalého učitele s jeho bývalou žačkou v proměnlivém paralelním světě. Sirotci ze Šroubovice je příběh jak ze Star Treku, ale v autorových vlastních kulisách. Devátý Av byl pro mne nepochopitelnou změtí několika motivů odehrávající se přibližně za tisíc let. Na K2 s Kanakaredesem je o výstupu na himálajskou osmitisícovku za účasti nehumanoidního mimozemšťana. Konec gravitace kupodivu není sci-fi, ale reálný příběh odehrávající se v současném ruském vesmírném programu.