Hráči na vinici Páně

Hráči na vinici Páně Originální název: At play in the fields of the Lord

Fuego - 2007
ISBN: 978-80-87124-68-0

Fuego (2007) 978-80-87124-68-0 275

Kdysi "podpultovka", dnes již klasika: strhující a poetické podání střetu kultur uprostřed amazonských deštných lesů, vyprávění o lidské brutalitě i čistotě. Dílo plné humánního pochopení, to vše se skrývá na stránkách Matthiessenových Hráčů. Dva protestantští misionáři chtějí ukázat boží cestu a sílu lidem z pralesa, ti ji již dávno znají, čistota a láska jsou jejich přirozenou součástí. Na scéně se objevují i dva piloti, najatí "na špinavou práci" - zničit indiánský kmen. Román, publikovaný poprvé v roce 1965, také přibližuje život původních obyvatel Amazonie (Založil/a: NIPPON)

Peter Matthiessen Peter Matthiessen
*22.05.1927

NIPPON
  5. 10. 2012, 21:39
Jedna z knížek, která mi vůbec nesedla. Nebavilo mě to, nedokázal jsem se na ni soustředit, i když jsem se na ni poměrně dost těšil. Duch této knihy mě prostě neoslovil :(
morka
  11. 12. 2014, 11:40
Kdysi jsem tuto knihu začala číst, ale vůbec mne nebavila. To se mi moc často nestává. Možná jí někdy zkusím znovu
číst.