Píseň Kálí

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Perseus - 1998
ISBN: 80-86030-33-4

Perseus (1998) 80-86030-33-4 296

Příběh amerického spisovatele, který na služební cestě do Kalkaty naráží na starý kult uctívačů bohyně Kálí.

Kniha získala cenu Word fantasy award za rok 1986. První prvotina, která tuto cenu historii získala. (Založil/a: Tanmut)

Crocuta
  26. 3. 2014, 17:27
Hodně temná kniha, která krom jiného evokuje atmosféru jedné z nejvýstavnějších a zároveň nejubožejších megapolí současného světa lépe, než několik turistických průvodců dohromady. Od jejího přečtení jsem pevně rozhodnut Kalkatu jednou navštívit.
Vendelína
  30. 5. 2015, 22:18
Čtivý příběh (trochu detektivka a trochu thriller), jehož konec může zklamat jakousi nedořešeností. Nicméně tím také může pobídnout k zamyšlení se nad současným světem, nad nesmyslností násilí a nad pomstou. Na rozdíl od uživatele Crocuta jsem ovšem po přečtení pevně rozhodnutá se Kalkatě pokud možno zdaleka vyhnout.
To ale nic nemění na faktu, že Simmons naprosto skvěle popisuje prostředí i lidi a navozuje atmosféru (ať už se jedná o reálné místo na Zemi nebo některý z jeho fantasy světů).
A díky detailní práci s reáliemi zasazuje děj do širšího kontextu, čímž dodává celému vyprávění na uvěřitelnosti. Pro Simmonsovy fandy nutnost - už jen proto, že je to jeho prvotina.