Dlouhá řada mrtvých

Dlouhá řada mrtvých Originální název: A Long Line of Dead Men

Vyšehrad - 2000
ISBN: 80-7021-378-7

Vyšehrad (2000) 80-7021-378-7 272

Příběh se odehrává v současném New Yorku, ale zápletka sahá až do 60. let a vlastně ještě mnohem hlouběji do minulosti - vše se totiž točí kolem tajemného klubu Jedenatřiceti, jehož tradice má údajně kořeny až ve staré Babylónii. Jeden ze členů klubu se obrátí na bývalého detektiva newyorského policejního sboru Matta Scuddera ve chvíli, kdy už je zcela zřejmě, že mezi členy klubu začínají padat rekordy v úmrtnosti...
Matt Scudder, pronásledován noční můrou své bývalé profese, opustil manželku i syny, bydlí v hotelu, živí se drobnými službami pro své kamarády a většinu času se potlouká po barech v okolí Manhattanu. Zachoval si však smysl pro spravedlnost, férové jednání a lidskou citlivost a po stopách případu dokáže jít s buldočí sveřepostí. (Založil/a: Bivoy)

JanieHonzka
  12. 5. 2013, 12:41
Skvělá detektivka, která se čte jedním dechem. Vřele všem doporučuji. V příběhu krásně funguje gradace, kdy musí čtenář číst pořád dál a dál.