Kam jedeme, tati?

Kam jedeme, tati? Originální název: Où on va, papa?

Computer Press - 2009
ISBN: 978-80-251-2694-3

Computer Press (2009) 978-80-251-2694-3 111

Hořkosladké vzpomínky otce na život se svými dvěma těžce mentálně i fyzicky postiženými dětmi.
Kniha získala ocenění Prix Femina 2008 (Založil/a: RamoneL)

LeaLea
  23. 11. 2014, 11:41
Narazila jsem na knížku v levných knihách, když už jsem si myslela, že odejdu s prázdnou. Prodavačka nelhala. Knížka je skvělá, jestli se to tak dá k tomuhle tématu říct. Ironický, cynická, jak už bylo řečeno. Černý humor nebo spíš přístup, který si musí rodič osvojit, aby se nezbláznil. Je to syrové, ale prospěšnější čtení, než jak by to vyznělo, kdyby se autor chopit tématu v oblíbeném duchu patetického rozjímání.
MolkoZuzka
  26. 9. 2013, 9:32
Nádherná kniha. Ironie, která zakrývá emoce. Dojemný a neuvěřitelně silný příběh. Postižení zde není litováno, ale bráno s nadhledem.
Evelýny
  25. 6. 2015, 22:54
Velmi citlivé a silné téma. Já knihu však odložila. Zřejmě pro mě nenastal ten správný čas - na mě působila zatím dost smutně, což momentálně nepotřebuji. Protože jsem knihu nedočetla, netroufnu si ji ani hodnotit - zatím.
Hami37
  8. 4. 2012, 19:17
Velice působivá kniha. Emoce skryté za ironií, cynismem a výsměchem, protože už mu nic jiného vlastně nezbývalo. Neuvěřitelně pravdivá kniha a jistý psychologický vývoj hlavního hrdiny. Nejzajímavější na té knize bylo:
Nesmíte postižené dítě litovat. Smějte se tomu co dělá. On se bude smát taky. Dáte mu tím najevo, že si myslíte, že je normální. On tomu ale stejně nebude rozumět.
Knihu stoprocentně doporučuji.
Ronny
  22. 8. 2016, 17:13
tip na stránky, kde uvádí svůj pohled také matka obou chlapců, doporučuji všem, kdo knihu četli:
boboking
  13. 8. 2011, 19:52
Emočně neuvěřitelně silná kniha. Je velmi těžké se při její četbě vyhnout slzám. Člověk si potom uvědomuje, že se trápíme v životě takovýma blbostmi, a přitom pro některé "osudů nachystal věci, které nelze vyřešit a snad ani pochopit. Doporučuji!