Originální název: The Jerusalem Diamond

ISBN: 978-80-242-4586-7

Knižní klub (2014) 978-80-242-4586-7 304
Knižní klub (2002) 80-242-0844-X 298
Tok (1997) 80-902008-7-7 256

Osou románu od autora bestselerů Šaman, Ranhojič, Lékařka, Poslední žid, Rabín a Tribunál smrti, je příběh Harryho Hopemana, jehož předci zdokonalili techniku broušení drahokamů. Ten se prolíná s osudy mimořádného diamantu z pokladu Šalomounova chrámu, který kdysi zmizel. Dílo se odehrává v Izraeli, Evropě, Africe i New Yorku; citlivě přibližuje současnou hrdinovu touhu po ženě, s níž se na cestách setkal a sblížil, a zachycuje dilema Američana zmítaného láskou k dávné vlasti svých předků. (Založil/a: RamoneL)

Noah Gordon Noah Gordon
*11.11.1926

salahadin
  22. 8. 2012, 13:24
Kniha jako stvořená na letní dovolenou, je psána čtivě a zdatně kombinuje dvě časové linie. Archeolog David Leslau se svým vzezřením příliš nevzdaluje od skutečných archeologů, autor s nimi má asi zkušenost :-)
evik9
  4. 11. 2016, 10:18
tuto knihu jsem nedočetla, pak jsem to zkusila ještě jednou a přečetla jsem půlku, ale nakonec jsem od ní upustila. Prostě to nebyla asi můj šálek kávy. nenadchla, neupoutala
ladka
  7. 8. 2014, 11:48
Nelíbilo se mi skákání z jednoho historického období do druhého. Měla jsem v tom pak zmatek. Části z historie se mi líbili, současnost byla sice čtivá, ale moc mě nebavila.