Jak drahá je intuice

Jak drahá je intuice

Práh - 2011
ISBN: 978-80-7252-327-6

Práh (2011) 978-80-7252-327-6 256

Proč nás selský rozum často vede ke ztrátovým rozhodnutím

Ještě provokativnější pokračování bestselleru Jak drahé je zdarma!
· Čím to, že velcí šéfové pořád dostávají obří odměny?
· Proč máme tak rádi nábytek, který si sešroubujeme sami?
· Proč nám vlastní nápady vždycky připadají o chloupek lepší než ty cizí?
· Proč je pomsta tak sladká?

Dan Ariely se proslavil už svou knihou Jak drahé je zdarma, která se stala bestsellerem ve Spojených státech a v mnoha zemích Evropy včetně České republiky. V ní Ariely poprvé ukázal, že i ta nejdůležitější rozhodnutí v našich životech mívají iracionální kořeny, aniž bychom o tom věděli a aniž bychom si to chtěli připustit. Ve své nejnovější knize, Jak drahá je intuice, Ariely čtivě a poutavě dokazuje, že naše iracionální já má i své kladné stránky - jen jich musíme umět využít. Tentokrát se Ariely zaměřuje nejen na profesionální sféru, ale také na romantické vztahy, manželství nebo třeba charitu - a v každé situaci objevuje zasuté vlivy a příčiny, které opravdu stojí za naším jednáním, našimi chybami a našimi úspěchy. I ve své poslední knize používá Ariely svou atraktivní a unikátní metodu známou z předchozích knih - tedy zábavné experimenty, které přivádějí lidi do nezvyklých situací a umožňují studium jejich chování. Ať už se jedná o konflikty v kanceláři, milostná vzplanutí nebo hledání smyslu života, Ariely dokáže čtenáře naučit, aby se zbavil negativních vlivů z minulosti a rozhodoval se lépe. Kniha Jak drahá je intuice změní vaši práci, váš partnerský vztah a váš život. (Založil/a: ssuva)

Dan Ariely Dan Ariely
*29.04.1967

Tardis
  21. 1. 2015, 8:21
Velmi čtivá, inspirativní a dobře citovatelná kniha...ke konci měla pár slabších míst, ale hodnotím pozitivně.
dalimoni
  9. 11. 2012, 0:18
druhá kniha od tohoto autora mi přinesla mnoho zajímavých myšlenek podložených experimenty s lidmi a jejich chování v různých situacích. Pro mě o chloupek slabší než "Jak drahé je zdarma", ale i tak je to na 5 hvězdiček.
ivet.a
  19. 5. 2015, 22:00
Obsahuje spoiler spoiler Hodně mě bavila první část experimentů, jak začalo téma seznamka, tak jsem čekala, kdy přijde konečně jiné téma. Zajímavé mi přišlo téma adaptace a odměńování zaměstnanců.