Planety v nás

Planety v nás

Malvern - 2011
ISBN: 978-80-8670295-7

Malvern (2011) 978-80-8670295-7 262

Thomas Moore, známý americký psychoterapeut, někdejší katolický mnich a autor bestsellerů jako je Kniha o duši, Temné noci duše, Kniha o lásce a přátelství, Návrat k okouzlení a mnoha jiných v této knize sledováním Ficinových psychologických a astrologických myšlenek otevírá dveře do světa florentské renesance. Nepředkládá se nám jen vize našich kulturních kořenů ve starověkém Řecku, ale vize našich počátků v archetypálním světě, mundus archetypalis . Jak zdůraznil James Hillman, je nepochybné, že Ficino byl tvůrce ústřední myšlenky quattrocenta: že duše je "všechny věci pohromadě … je středem vesmíru, středním článkem všech věcí." Dále tato kniha, stejně jako Ficinova, oslavuje a rozvíjí bohaté spletitosti duše, což je v naší doběvelice potřebný korektiv, nejen pro "psychiatrické" potřeby analýzy, ale i pro rozmlženou spiritualitu psychologů New Age. (Založil/a: ssuva)