Originální název: Charade

Euromedia Group - 2000
ISBN: 80-242-0310-3

Euromedia Group (2000) 80-242-0310-3 366

Populární hvězda televizního seriálu, Cat Delaneyová, prošla ve svém životě už mnoha zkouškami. Její dětství bylo poznamenáno smrtí rodičů a těžkou nemocí a nyní, v dospělosti, ji čeká další těžká zkouška - transplantace srdce. Aby Cat mohla žít, musel někde zemřít jiný člověk. Kdo to byl, jakým žil životem, co znamenal pro své bližní - to jsou otázky, na které Cat nezná odpověď, ale stále na ně myslí. Rok po zdařilé transplantaci se vrací k práci v televizi a poznává muže, který ji velmi vzrušuje a jehož pečlivě ukrývané tajemství chce odhalit. Někde však žije člověk, který hledá srdce milované bytosti a je přesvědčen, že srdce musí zemřít, aby milovaná duše došla klidu. Musí zemřít všichni, kdo dostali srdce v určitý den. Také Cat se to týká. Nejprve se jí ztratí léky, bez nichž by nemohla žít, potom dostane anonymní dopisy s výstřižky o smrti jiných lidí s transplantovaným srdcem. Pak už jen očekává útok - ale odkud? (Založil/a: Martina)

hannah2000
  29. 8. 2011, 17:20
Velice napínavá kniha. Přečetla jsem jí takříkajíc jedním dechem. Zajímavá zápletka - nechybí ani krimi ani romantika. Při jejím čtení jsem si uvědomila, že život se s nikým nemazlí, a že záleží na každém, jak se na svět dívá. Zda vidí víc to dobré, nebo si stěžuje na to zlé - viz Cat a Alex. Potěšilo mě, že příběh má šťastný konec. Nakonec musím dodat, že dle mého to je jedna z nejlepších knížek od Sandry Brown.