Sbohem, Charleston 1

Sbohem, Charleston 1 Originální název: On Leaving Charleston

Gemini - 1993

Gemini (1993)

Volné pokračování románu Charleston nás opět zavede do dusné atmosféry amerického Jihu, plné potlačených vášní a ambicí, tentokrát na počátek 20. století. Plantážník Stuart Tradd, potomek staré charlestonské rodiny, se ožení s krasavicí Margaret. Smyslem jejího života jsou plesy, zábavy, honosné večírky v Charlestonu. Bytostně touží zařadit se do místní společenské smetánky a stát se první dámou společnosti. Stuart s dobrodružnou a nestálou povahou selhává - jako podnikatel, také jako manžel. Trpké zklamání, manželova smrt, důsledky občanské války na Jihu a nepokoje mezi černošským obyvatelstvem donutí Margaret opustit plantáže a usadit se nedaleko starého Charlestonu - místa jejich nezapomenutelných vzpomínek. Věnuje se výchově svých tří dětí. V dceři Garden, navzdory přezdívce "ošklivé káčátko", najednou objeví možnosti naplnění jejích vlastních tužeb. Sen, který se nesplnil matce, vyplňuje se dceři... (Založil/a: I.Zi...)

1307_A_0507
  17. 3. 2013, 20:32
Knihu jsem četla už dávno, ale do teď občas vzpomínám na její příběh. Je to velmi poutavý příběh ženy, která je od dětství až do dospělosti neustále pod něčí kontrolou. Pořád jí někdo určuje, co má dělat, jak se má oblékat a chovat, až toho nakonec má dost a konečně se začne "hledat".