Co by kdyby

Co by kdyby Originální název: This Is Where I Leave You

Domino - 2010
ISBN: 978-80-7303-566-2

Domino (2010) 978-80-7303-566-2 280

Judd Foxman má dostatek dobrých důvodů, aby byl psychicky na dně. Vše začalo tím, že přistihl manželku se svým šéfem ve vlastní ložnici. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat: krach manželství, výpověď z práce, stěhování do podnájmu. Judd se celé dny buď topí v moři sebelítosti, nebo propadá záchvatům zuřivého vzteku, když přijde zpráva, že mu zemřel otec. A jako by toho už nebylo dost, otcovým posledním přáním bylo, aby se celá jeho rodina sešla a vespolek truchlila po sedm dní. Pro fungující rodinu by to možná bylo přirozené, ale pro nesourodou skupinu, kterou pojí jen příjmení, je to pravý očistec… (Založil/a: Eva88)

Jonathan Tropper Jonathan Tropper
*19.04.1970

Gallienus
  28. 7. 2015, 18:12
Kniha se mi dostala do rukou zcela náhodou, půjčil mi ji kolega z práce a já k ní přistoupil bez většího zájmu, po pár stránkách, jsem zjistil, že mě baví a já ji za dvě hoďky přečetl, šlo to velmi snadno. Scéna, kdy Judd přijde domů a najde svou ženu jak polštářuje s jeho šéfem je bolestná (člověk s ním musí soucítit), ale zároveň velmi vtipná... To jak mu to v hlavě šrotuje, myšlenky všelijak proudí sem a tam, chvilkové zatmění a pak prozření do reality, kdy mu dojde, že ta žena co strká prst do zadku jeho šéfa je skutečně jeho žena, které chtěl vyprávět, že někdo souloží v jejich manželské posteli. Po přečtení této části, jsem měl trochu strach, kam se to bude dál ubírat, nicméně autor nám předloží velmi zajímavou sondu ze života trochu ne úplně fungující rodiny a já jsem byl velmi spokojený. Je tu hodně velmi dobře vykreslených postaviček a humor tu také nechybí, navíc kniha nemá nějak zvlášť předvídatelnou šablonu, o překvapení zde není nouze. Z mého pohledu pěkná knížka na odreagování.