Orel na lovu

Originální název: When the Eagle Hunts

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-928-6

BB art (2011) 978-80-7381-928-6 311

V zimě roku 44 našeho letopočtu obsadila římská armáda po řadě krvavých bitev město Camulodunum. Zatímco generál Plautius, velitel Druhé legie, vymýšlí postup dalšího tažení, loď, na níž cestuje jeho žena a děti, zničí bouře. Generálova rodina upadne do zajetí temného bratrstva druidů, požadujících propuštění svých bratří, kterých se zmocnili Římané. Dva dobrovolníci z Plautiovy legie se musí vypravit do nitra nepřátelského území a pokusit se osvobodit zajatce, dřív než je druidové obětují svým temným bohům. Hlavní hrdinové Macro a Cato musí zjistit, kde druidové drží generálovu rodinu. Přijdou na to, jak je zachránit, než vyprší stanovená lhůta? (Založil/a: Barborelka)

Magyana
  12. 11. 2016, 9:06
Macro a Cato se víceméně dobrovolně přihlásí na takřka beznadějnou záchrannou misi a jako zvědové jim slouží bývalý druid Prasutagus (který je mimochodem naprosto úžasný a doufám, že ho v dalších dílech ještě potkám) a jeho budoucí žena, jejíž jméno raději neprozradím, ať jste překvapení.

Skvělý díl. Možná se méně zaobíral historicky známými událostmi, zato byl plný akce, napětí i nějakých těch bitev.
Za mě tedy plný počet (ta pátá hvězda je za Prasutaga).
janeicka
  20. 3. 2014, 10:49
Po úvodních napínavých a perfektních příbězích o Catonovi a Macronovi přišel Orel na lovu, který mi ze začátku vůbec nesedl, především díky fanatickým druidům a popisům zvěrstev, co napáchali. Kniha je i celkem malého rozsahu a poslední velké obléhání, na které jsem se těšila, se odehrává asi na posledních deseti stránkách, a je popsáno bohužel velmi stručně.
Lucy Sisk
  2. 4. 2016, 22:03

Děj byl trochu rozvláčněný a méně se vztahovalo k historickému tématu jako tomu bylo v předešlých dílech.
SGS
  10. 9. 2014, 9:24
Třetí díl, taky začínám cítit, že kvalita série jde dolu. Nicméně stále pro mě velmi nadprůměrné čtení. Nakonec dávám 5 hvězd hlavně za postavu Prasutaga, jehož popisy byly opravdu kouzelné.