Mlýn na řece

Mlýn na řece Originální název: Hattie´s mill

Ikar - 2004
ISBN: 80-249-0415-2

Ikar (2004) 80-249-0415-2 365

Koupit starý mlýn v odlehlé říční zátoce někde v Devonu? Rozhodnutí své nejlepší přítelkyně považuje Sarah za ukvapené. Nedokáže si představit, že by mohla žít bez společenských akcí, večírků a návštěv. Hattie je však šťastná. Zdá se jí, že má konečně domov a rodinu a přes věkový rozdíl si výborně rozumí s nemnoha dalšími obyvateli zátoky, kteří ji i jejího obrovského psa srdečně přijali. Ale život na idylickém venkově má i své stíny. Když už se zdá, že se malé společenství vzpamatovalo z tragické události na opuštěné lodi, musí se vypořádat s dalšími problémy a skoro všichni chodí se svým trápením za mateřskou, soucitnou, energickou Hattií ze starého mlýna. O pomoc a radu ji nečekaně požádá i Sarah: její manžel, kterému dlouho tiše trpěla nesčetné nevěry, si našel další milenku a tentokrát nedokáže nečekaně vážný vztah sám ukončit. (Založil/a: Eva88)

Marcia Willett Marcia Willett
*??.??.1945

marta-b
  21. 8. 2014, 14:49
Moc mě bavilo číst o životních příbězích lidí ze zátoky u mlýna v Anglii, bylo to psané poutavě, se zajímavě vykreslenými charaktery postav. Docela bych v takové zátoce a mezi takovými lidmi chtěla chvilku žít :o) Líbilo se mi taky, jak autorka dokázala popsat momentální náladu v zátoce a vtáhnout čtenáře do děje. Kniha taky postrádá jakékoliv klišoidní zápletky, což mě moc potěšilo.